Fundamentalne pomysły walidacji dezynfekcji. Rozmowa z Cleanroom Technology.

Autor: Matt Cokely, Globalny konsultant techniczny w Ecolab

Cleanroom Technology in conversation with Ecolab

Organy regulacyjne poszukują walidacji w celu wykazania, że podjęto odpowiednie środki, których celem było ograniczenie typów i ilości mikroorganizmów w zakładzie. W wywiadzie dla Cleanroom Technology Matt Cokely, Globalny konsultant techniczny firmy Ecolab, omawia najlepsze praktyki, które pozwalają to osiągnąć.

Badanie skuteczności środków dezynfekcyjnych jest złożonym procesem. Cokely porusza problemy, które mogą stanowić przeszkody, w tym nieprawidłowe preparaty zawierające mikroorganizmy lub użycie materiałów o szorstkiej powierzchni.

Cokely omawia również potencjalne korzyści z walidacji w wielu lokalizacjach oraz to, jak podejście „Matrix” stosowane w połączeniu z programem Ecolab Validex™ może pomóc wyeliminować kosztowne i czasochłonne powielanie działań, usprawnić procesy walidacji oraz stworzyć solidny, starannie przemyślany pakiet walidacyjny.

 
Posłuchaj rozmowy w witrynie internetowej Cleanroom Technology

_

O autorze

Ecolab Life Sciences logo

Przemysł farmaceutyczno–kosmetyczny

Dział Life Sciences firmy Ecolab zajmuje się opracowywaniem najlepszych możliwych produktów i usług, które mają na celu wspieranie naszych klientów z branży farmaceutycznej i produktów do higieny osobistej.

Powiązane artykuły