Wellness w Vulkaneifel

Michels Wellness- & Wohlfühlhotel znajduje się bezpośrednio w pobliżu regionu Schalkenmehrener Maar w powiecie Vulkaneifel w Niemczech. Rodzinny, czterogwiazdkowy hotel o podwyższonym standardzie oferuje gościom relaks, kulinarne przysmaki i obcowanie z przyrodą. Hotel polega na środkach do utrzymania czystości Ecolab, aby zapewnić higienę w obiekcie.

Michels Wohlfühlhotel, Schalkenmehren, Germany

Za białą fasadą z łupkowym dachem kryje się rodzinny biznes o długiej tradycji. Obecnie dla gości dostępne są 52 pokoje, a od maja 2020 roku będzie ich 65. „Aktualnie rozbudowujemy nasz hotel” — wyjaśnia młodsza menedżerka Julia Drayer, która wraz ze swoją siostrą wspiera rodziców w zarządzaniu ośrodkiem. Rozbudowa strefy wellness została niedawno zakończona. Po wycieczce po okolicy goście Michelsa mogą zrelaksować się w spa o powierzchni 2000 metrów kwadratowych z krytym i odkrytym basenem, różnymi saunami oferującymi zabiegi infuzji, pokojami relaksacyjnymi i salonem kosmetycznym oferującym zabiegi wellness.

„Nasi goście przyjeżdżają tutaj, aby odpocząć, dobrze się bawić i zregenerować siły” — mówi młodsza menedżerka hotelu. W pobliżu hotelu wellness zlokalizowanego między Bonn a Trewirem znajdują się trzy jeziora wulkaniczne. Okolica ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Zadowolenie gości gwarantuje bardzo dobra kuchnia pod kierownictwem właściciela. Przytulna restauracja podaje głównie produkty sezonowe i regionalne.

Ta koncepcja zapewnia właścicielom wysoki wskaźnik obłożenia i wielu stałych gości. „Nasz hotel oferuje wspaniałą atmosferę i dobre samopoczucie” — mówi Julia Drayer, upatrując w tym główny czynnik sukcesu. Oprócz osobistej obsługi, dobrego jedzenia i pięknej aranżacji wnętrz, również czystość znacznie przyczynia się do zadowolenia gości hotelowych. „Zachowanie higieny we wszystkich obszarach jest bardzo ważne” — potwierdza Drayer. Dotyczy to zadbanych pokoi, a także nienagannie czystej zastawy stołowej i nienagannej higieny w centrum wellness.

Hotel wykorzystuje produkty Ecolab we wszystkich obszarach. „Wykorzystujemy jednolitą koncepcję utrzymania czystości opartą o produkty z jednego źródła. Upraszcza to nasz proces zamawiania i ułatwia obsługę naszym pracownikom”. KitchenPro jest używany w kuchni w postaci gotowych do zastosowania roztworów i innowacyjnej technologii dozowania, a produkty stałe zapewniają czystość naczyń. Pracownicy sprzątający wykorzystują produkty z linii Oasis.

W nowym centrum wellness hotel miał bardzo dobre doświadczenia z Nito Clean z końcówką spieniającą. „Ten system myjący znacznie ułatwia naszą pracę” — mówi Drayer. Urządzenie z końcówką spieniającą jest podłączone do węża z wodą i rozprowadza odpowiednią ilość pianki myjącej na poziome i pionowe powierzchnie. Umożliwia to na higieniczne i wydajne czyszczenie dużych powierzchni.


„Ecolab jest naszym niezawodnym partnerem w zakresie higieny. Doceniamy nie tylko środki myjące, ale także usługi świadczone przez Ecolab. Pracownicy szybko przyjeżdżają na miejsce i mają odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich naszych potrzeb”.


Julia Drayer
Młodszy menedżer (Junior Manager) w Michels Wohlfühlhotel

Comfort category room in Michels Wohlfühlhotel

O Michels Wellness & Wohlfühlhotel

Lokalizacja: Schalkenmehren / Vulkaneifel, Niemcy

Kategoria: czterogwiazdkowy o podwyższonym standardzie

Członek stowarzyszenia German Wellness Hotels & Resorts

Pojemność: 65 pokoi dwuosobowych, spa o powierzchnii 2000 metrów kwadratowych

Gastronomia: Restauracja w wiejskim stylu z sezonowymi i regionalnymi potrawami

Partnerstwo z Ecolab od ponad 15 lat

Spektrum Online logo

Dodatkowe artykuły w Spektrum