1. Strona główna
  2. dozowanie ma znaczenie

Dozowanie ma znaczenie.

Co wspólnego mają przyprawy i środki dezynfekujące? Peter Scharff, szef Culinary Excellence Academy (ICA Hamburg) i wieloletni uznany szef kuchni, oraz Robert Diede, ekspert ds. higieny w Ecolab, starali się znaleźć odpowiedź na to pytanie na targach gastronomicznych Internorga.

Zielona bluza szefa kuchni spotyka się z białym kitlem, „Władca ziół” i „Pan Higiena”: Peter Scharff, szef Culinary Excellence Academy w Hamburgu i Robert Diede, ekspert ds. higieny w Ecolab, opowiadali o ziołach i higienie na stoisku Ecolab. Od razu wyjaśniono publiczności, jak ważne są obie substancje dla sukcesu kulinarnego: „Jakość i wybór ziół, a także ich prawidłowe dozowanie są bardzo ważne, gdy chcemy odnieść sukces w kuchni” — podkreśla wieloletni znakomity szef kuchni i gwiazda telewizji. To samo dotyczy higieny. Ma to decydujący wpływ nie tylko na jedzenie, ale także na całą gastronomię.

Ten doświadczony szef kuchni i cukiernik, który pracował między innymi dla wyróżnionych 3 gwiazdkami szefów kuchni Haralda Wohlfahrta i Dietera Müllera, pasjonuje się ziołami od dziesięcioleci. W młynie Wartenberger, który Scharff prowadził wraz ze swoim bratem, znajdował się ogród ziołowy z ponad 250 odmianami ziół. Pochodzący z Dinkelsbühler Scharff zna wiele możliwych sposobów zastosowania każdej rośliny i wykorzystuje je do tworzenia różnorodnych aromatów oraz doznań kulinarnych. Zaledwie pięć miesięcy po otwarciu jego znakomita restauracja w regionie Palatynatu otrzymała gwiazdkę.

W 2007 roku Peter Scharff założył firmę Kulinarische Kompetenz. W 2014 r. dodano do niej Culinary Excellence Academy. „Oferujemy kursy gotowania, posiadamy centrum szkolenia gastronomicznego oraz organizujemy konferencje i imprezy” — mówi Scharff o swojej firmie. Priorytetem jest zawsze jego kuchenna filozofia zwana „Cuisina Herba Barona”. Za nazwą tą kryje się dążenie do poszukiwania aromatów i smaków. System szkolenia gastronomicznego przeznaczony jest przede wszystkim dla średnio wykwalifikowanych profesjonalistów z branży gastronomicznej/hotelarskiej, którzy korzystają z licznych półproduktów, a także produktów typowych dla gastronomii systemowej. Od 2012 roku Peter Scharff prowadzi wykłady i szkolenia w całym kraju w imieniu swoich klientów.

„Jestem bardzo skrupulatny. Kuchnia musi wyglądać jak sala operacyjna. W końcu bierzemy odpowiedzialność za naszych gości i pracowników” — podkreśla przedsiębiorca. Razem z Ecolab wdrożył w Kaiserslautern koncepcję higieny, która promuje doskonałą czystość i bezpieczną pracę we wszystkich obszarach. Goście i uczestnicy seminarium zauważą już przy wejściu dwa stanowiska z produktami do higieny rąk Nexa, na których można zdezynfekować ręce bez dotykania. Środki czyszczące z serii Kitchen Pro są również skutecznie dozowane za pośrednictwem systemów dozowania. Zrównoważony system Apex jest najnowocześniejszym systemem w dziedzinie spłukiwania. „Mojemu personelowi zajęło trochę czasu przyzwyczajenie się do tego systemu. Ale to normalne, gdy pojawia się coś nowego. Potem wszystko będzie logiczne”.

Peter Scharff by Mike Meyer
O Culinary Excellence Academy

Lokalizacja: Kaiserslautern

Usługi: szkoła gotowania, catering i organizacja imprez, gastronomiczne centrum szkoleniowe

Grupy docelowe: osoby prywatne, firmy, osoby z branży

Pojemność: do 95 osób

Spektrum Online logo

Dodatkowe artykuły w Spektrum