Większa czystość w wytwórni ciasta
cukierniczego — bez użycia wody

cookieicon

SYTUACJA

Czołowy producent z branży przetwórstwa spożywczego chciał wyeliminować zużycie wody w procesie mycia oraz ograniczyć czas wymagany na ręczne mycie sprzętu. Jednocześnie nadrzędnym priorytetem klienta było bezpieczeństwo personelu. Bieżąca procedura mycia wymagała od pracownika wspinania się na sprzęt, np. kosz z ciastem, z wiadrem wypełnionym gorącym płynem kaustycznym (o temperaturze ~54°C), co stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa pracownika.

Fabryka osiągnęła 50% redukcji czasu potrzebnego na czyszczenie oraz wyeliminowała 100% wody zużywanej w ramach procesu.

spraybottleicon_256x300

rozwiązanie

Przy współpracy z Ecolab fabryka ciasta cukierniczego zakończyła próbny okres programu do czyszczenia DrySan. Proces ten zaoferował pracownikom fabryki następujące możliwości:

  • Stosowanie produktów do czyszczenia w gotowych do użytku butelkach z rozpylaczem o temperaturze pokojowej
  • Eliminacja dotychczasowej konieczności stosowania kilku środków chemicznych
  • Eliminacja etapu płukania i rozcieńczania środków chemicznych w celu uzyskania roztworów gotowych do użycia
time_icon

rezultat

Po ukończenia próbnego programu DrySan w placówce zajmującej się przetwarzaniem ciasta cukierniczego, udało się ograniczyć czas czyszczenia o 50%.

  • Mycie pasa transmisyjnego skrócono z 5 godzin do 2,5 godziny.
  • Mycie koszy na ciasto skrócono z 6 godzin do 3 godzin.

W fabryce wyeliminowano również 100% procesów związanych z wodą wykorzystywanych poprzednio na etapie czyszczenia. Oprócz większej wydajności fabryka podniosła bezpieczeństwo pracowników dzięki wyeliminowaniu ręcznego mycia gorącym roztworem kaustycznym.

 

Uwaga: produkty biobójcze należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy zapoznać się z treścią etykiety i informacjami o produkcie.

Zobacz wszystkie historie Dowiedz się więcej o DrySan Oxy

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.