1. Strona główna Nalco Water
  2. Elektrownia papierni pozbywa się uporczywego problemu

Elektrownia papierni pozbywa się uporczywego problemu

DS Smith Logo

Informacje o firmie

DS Smith, światowy producent trwałych opakowań z tektury falistej i papierów specjalnych, posiada elektrownię w Porcari we Włoszech, która produkuje energię elektryczną dla sieci energetycznej i parę dla sąsiedniej papierni.

Elektrownia nieustannie zmagała się z obecnością w swoim systemie wytwarzania pary okresowych, wysokich stężeń cząstek powodujących korozję żelaza. Wpływało to negatywnie na kotły, a także na wydajność, rentowność i ogólne funkcjonowanie zakładu.

ecolabservicetruckicon

Innowacyjność

Zespół ekspertów Nalco Water został poproszony o pomoc. Zidentyfikowali oni źródło utraty magnetytu i wprowadzili technologię 3D TRASAR™ w celu redukcji tlenków żelaza w wodzie kotłowej, co znacznie zmniejszyło ryzyko odłączenia elektrowni od sieci. Doprowadziło to również do redukcji wydmuchu, erozji i korozji w kotle, co obniżyło koszty konserwacji i ograniczyło zużycie wody, zmniejszając wpływ zakładu na środowisko.

Technologie

Technologia 3D TRASAR™ dla kotłów
Automatyzacja i sterowanie wodą kotłową

Firma Nalco Water od 80 lat pracuje w tysiącach kotłowni, zadając pytania i słuchając, prowadząc audyty i pobierając próbki. Teraz znacznie przekroczyliśmy tradycyjne granice wydajności, aby pomóc naszym klientom w produkcji bezpiecznej, niezawodnej i opłacalnej pary.

DS Smith eROI

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również