Marriott Hero

Marriott: cele firmy dotyczące zrównoważonego rozwoju na rok 2025 i kolejne lata

Informacje o firmie

Co wspólnego mają największy na świecie operator w branży hotelarskiej oraz światowy lider w dziedzinie technologii i usług związanych z oszczędzaniem wody i energii elektrycznej, utrzymaniu higieny oraz usług służących ochronie ludzi i kluczowych zasobów? Wspólne wartości, które na pierwszym miejscu stawiają ludzi, zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz globalny zasięg. Te wspólne zasady leżą u podstaw udanego wieloletniego partnerstwa firm Marriott i Ecolab.

„Chcemy być znani jako ulubiona firma turystyczna na świecie, wywiązująca się z zobowiązania do działania na rzecz dobra” — mówi Denise Naguib, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i zróżnicowania dostawców w Marriott International. „Współpraca z dostawcą rozwiązań takim jak Ecolab pomaga nam osiągać cele dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz zapewniać naszym gościom doskonałe wrażenia”.

Firma Marriott wyznaczyła ambitne cele dotyczące zrównoważonego rozwoju i działalności społecznej do 2025 roku w stosunku do ponad 6500 swoich nieruchomości na świecie. Technologie Ecolab bezpośrednio wpływają na trzy kluczowe cele:

  • Obniżenie zużycia wody o 15 procent
  • Obniżenie zużycia wody o 30 procent
  • Zmniejszenie ilości składowanych odpadów o 45 procent

Jednocześnie Marriott musi zapewnić, że serwis, jaki zapewnia swoim gościom, spełnia lub przewyższa ich oczekiwania. Wyzwaniem jest utrzymanie najwyższych standardów czystości naczyń, bielizny pościelowej
i wody, przy jednoczesnym zapewnieniu wydajności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju.

Marriott Logo

Innowacyjność

Od pokojow dla gości i kuchni po pralnie i chłodnie kominowe, rozwiązania Ecolab zapewniają pozytywny wpływ na środowisko naturalne przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości, której oczekują goście hoteli Marriott.

Najważniejsze cechy technologii:

Program niskotemperaturowego prania Aquanomic™, który niezmiennie oferuje doskonałe rezultaty i wydłuża okres użytkowania bielizny pościelowej, redukuje konieczność ponownego prania, pozwala oszczędzić wodę i energię oraz zmniejsza emisję gazów cieplarnianych.

Technologia 3D TRASAR™ do wody chłodniczej zapewnia kontrolę na żądanie i optymalizację systemów chłodzenia, pomagając klientom chronić ich zasoby przy jednoczesnym zapewnieniu oszczędności wody i energii. Innowacyjna technologia wykrywa zakłócenia, które poprzedzają osadzanie się kamienia, korozję i zanieczyszczenie biologiczne z wykorzystaniem danych w czasie rzeczywistym oraz określa właściwą reakcję, aby zapewnić optymalną wydajność i oszczędności.

Te i inne rozwiązania pomogły firmie Marriott International utrzymać najwyższe standardy dotyczące obsługi gości i osiągnąć znaczące oszczędności w zakresie zużycia wody, energii, emisji CO2 i odpadów stałych, które przyczyniają się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju firmy na rok 2025.

Pobierz tę historię sukcesu
eROI Icon

Roczna oszczędność

WODA

3,34 miliarda

litrów wody, co stanowi równowartość rocznego zapotrzebowania na wodę pitną dla ponad

3 mln ludzi

ENERGIA

114 milionów

kWh energii

POWIETRZE

21 500 ton metrycznych

CO2e

ODPADY

2 miliony

funtów odpadów

„Chcemy być znani jako ulubiona firma turystyczna na świecie, wywiązująca się z zobowiązania działania na rzecz dobra. Współpraca z dostawcą rozwiązań takim jak Ecolab pomaga nam osiągać cele dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz zapewniać naszym gościom doskonałe wrażenia”.

Denise Naguib, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i różnorodności dostawców, Marriott International

Powiązane historie sukcesu

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również:

To karuzela. Wciśnij przycisk Następny lub Poprzedni do nawigacji lub przejdź do slajdu z pomocą kropek slajdu.

Nie znaleziono historii