1. Strona główna Nalco Water
  2. Ford: Na drodze do większych oszczędności wody dzięki inteligentnej technologii

Na drodze do większych oszczędności wody dzięki inteligentnej technologii

Ford Logo

INFORMACJE O FIRMIE

Firma Ford Motor Company ruszyła naprzód jeśli chodzi o gospodarkę wodną. Zredukowała zużycie wody o ponad 10 mld galonów od roku 2000 i dąży do dodatkowej 30 procentowej redukcji zużycia wody na pojazd od 2015 do 2020 r. Długoterminowy cel firmy: ograniczenie wykorzystywania wody pitnej w procesach produkcji do zera.

Aby zwiększyć wydajność i zmniejszyć zużycie wody w fabryce w Chicago, firma Ford podjęła współpracę z Nalco Water.

Firma Ford Motor Company zredukowała zużycie wody o ponad 10 mld galonów od roku 2000 i dąży do dodatkowej 30 procentowej redukcji zużycia wody na pojazd od 2015 do 2020 r.

ecolabservicetruckicon

Innowacyjność

Partnerstwo koncentrowało się na dwóch obszarach, które są w znacznym stopniu uzależnione od wody:

  • Chłodnie kominowe, które zużywają duże ilości wody i z którymi wiążą się wyzwania operacyjne, takie jak osadzanie się kamienia, korozja, zanieczyszczenie i rozwój drobnoustrojów — wszystko to wpływa na zużycie wody, wydajność i koszty.
  • Mycie wstępne, w której metal jest oczyszczany przed malowaniem — to proces wymagający zużycia dużej ilości wody. Aby poprawić wydajność, firma Ford chciała wdrożyć proces stałego monitorowania przelewania wody podczas napełniania wanny.

Firma Nalco Water wdrożyła dwa projekty, aby pomóc zakładowi w bardziej efektywnym wykorzystaniu wody:

  • Technologia 3D TRASAR™ Water Saver to cyfrowe rozwiązanie obejmujące „połączone chemie”, które zostało zainstalowane w celu optymalizacji wydajności chłodni kominowej i zmniejszenia zużycia wody. System jest stale monitorowany przez ośrodek Ecolab System Assurance Center, który w czasie rzeczywistym zapewnia rozwiązanie problemów i zapobiega znacznym stratom wody.
  • Wgląd w czasie rzeczywistym do danych dotyczących przepływu wody oraz natychmiastowe powiadomienia o problemach związanych z przepływem pomagają zapewnić oszczędność wody i efektywność procesu w mycia wstępnego w przemyśle motoryzacyjnym. Wcześniej proces identyfikacji i rozwiązania problemu mógł trwać wiele dni, a nawet miesięcy.

Strategie obiegowe (ponowne użycie i recykling wody) również odgrywają ważną rolę w przyszłej strategii gospodarowania wodą w zakładzie. Nalco Water współpracuje z firmą Ford w celu wdrożenia technologii, która potencjalnie doprowadzi do znacznego zmniejszenia zużycia wody dzięki zastosowaniu recyklingu wody pochodzącej z fosforanowania. Zakład rozwija procesy umożliwiające ponowne wykorzystanie części wody technologicznej z obróbki wstępnej, co znacznie ograniczy konieczność odprowadzania wody do miejskiej sieci wodociągowej.

Ford Infographic

Technologie

Technologia 3D TRASAR™ Water Saver™

Technologia 3D TRASAR Water Saver zapewnia znaczne oszczędności wody poprzez zwiększenie cykli koncentracji, wytracanie twardości wody obiegowej przepływającej przez reaktory oraz optymalizację wydajności chłodni kominowej poprzez zaawansowany program automatyzacji.

Zobacz wszystkie historie Pobierz tę historię sukcesu

Powiązane historie

Odwiedzający, którzy przeczytali tę historię, przeczytali również