Person walking through a plan with image of booth showing us environment care in a plant

Rozwiązania dotyczące higieny otoczenia

Higiena ma kluczowe znaczenie dla przetwarzania żywności. Zanieczyszczenie krzyżowe zagraża bezpieczeństwu żywności, a biofilmy są siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów, które z czasem mogą zostać uwolnione. Aby zapewnić czystość powierzchni i środowiska, producenci żywności i napojów potrzebują kompleksowego podejścia do czyszczenia środowiska.

Program oczyszczania środowiska Ecolab jest responsywny i proaktywny, co jest kluczem do sanityzacji. Nasza kompletna oferta programów, produktów i usług pomaga zapewnić bezpieczeństwo żywności przy jednoczesnej optymalizacji planu działania.

Conveyor in a dairy processing plant

Oferta firmy Ecolab w zakresie oczyszczania środowiska obejmuje:

  • Chemia mokra i sucha w celu przeciwdziałania zanieczyszczeniu krzyżowemu i kontroli wzrostu drobnoustrojów.
  • Ekologiczne środki czyszczące do stali nierdzewnej, miękkich metali i powierzchni pionowych
  • Pobieranie wymazów środowiskowych i monitorowanie ATP
  • Pobieranie wymazów środowiskowych i monitorowanie ATP
  • Niestandardowe szkolenia w zakresie oczyszczania środowiska
Closeup of floor being cleaned emptying into a drain

Czyszczenie podłóg i odpływów w przetwórstwie żywności

Zakłady przetwórstwa spożywczego mają specyficzne potrzeby w zakresie czyszczenia podłóg i kanalizacji. Biofilmy uporczywie przyczepiają się do odpływów, a drobnoustroje w nich zawarte zagrażają bezpieczeństwu żywności. Pracownicy mogą również mieć drobnoustroje na obuwiu i zanieczyszczać podłogi podczas chodzenia po zakładzie.

Ecolab oferuje środki chemiczne do skutecznej dezynfekcji podłóg i odpływów w zakładach przetwórstwa spożywczego. Produkty te działają jako część kompleksowego programu oczyszczania środowiska.

Nasze produkty do czyszczenia podłóg i odpływów są dostępne w postaci płynnej, piankowej i proszkowej, co zapewnia opcje najlepiej spełniające Twoje potrzeby. Ekspert Ecolab może polecić produkty, które będą idealne dla Twojej działalności. Współpraca z Ecolab w zakresie zarządzania podłogami i odpływami oznacza pewność co do bezpieczeństwa żywności i skuteczności czyszczenia.

Programy, produkty, sprzęt i serwis

Poznaj naszą ofertę mycia środowiskowego

Mycie COP

Wyposażenie i usługi inżynieryjne

Jako firma, która wymyśliła czyszczenie w obiegu zamkniętym, nasz doświadczony, kompleksowy zespół posiada wiedzę, technologię i doświadczenie branżowe, aby dostarczać systemy zaprojektowane w celu zmniejszenia ogólnych kosztów operacyjnych i ulepszenia programów bezpieczeństwa żywności.

Ecolab Hygiene Monitoring Program

Program Monitoring Hygiene

Firma Ecolab współpracuje z firmą Hygiena, aby zapewnić branży spożywczej nowy program monitorowania higieny, który tworzy najlepszą w swojej klasie, innowacyjną i konkurencyjną cenowo ofertę, pomagającą zoptymalizować program bezpieczeństwa żywności.

Washing hands with soap in industrial sink.

Szkolenie z bezpieczeństwa żywności

Instytut bezpieczeństwa żywności Ecolab oferuje klientom oraz firmom z branży teoretyczne i praktyczne kursy szkoleniowe, które pomagają aktywnie zarządzać ryzykiem związanym z bezpieczeństwem żywności, poprawiać wydajność i zachowywać zgodność z przepisami.


Food Safety Experts in Lab

Doradztwo z zakresu bezpieczeństwa żywności

Jako światowy lider w dziedzinie technologii bezpieczeństwa żywności, Ecolab zapewnia naszym klientom w całym łańcuchu dostaw żywności dostępne i praktyczne informacje na temat bezpieczeństwa żywności, w tym szybką reakcję na obawy związane z bezpieczeństwem żywności.