Firma Ecolab została wybrana jedną z najbardziej etycznych firm na świecie 18. raz z rzędu

04 marca 2024 r.
Graphic recognizing Ecolab as one of the World’s Most Ethical Companies

Firma Ecolab jest jedną z zaledwie sześciu organizacji, które otrzymują ten tytuł co roku, od początku istnienia nagrody

Firma Ecolab Inc., jako globalny lider zrównoważonego rozwoju oferujący rozwiązania i usługi w zakresie wody, higieny i zapobiegania infekcjom, które chronią ludzi i zasoby niezbędne do życia, ogłosiła dziś, że została uznana za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie przez Ethisphere, globalnego lidera w definiowaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych. Firma Ecolab otrzymała ten tytuł w 18 kolejnych latach od inauguracyjnej nagrody Ethisphere w 2007 roku.

„W firmie Ecolab uważamy, że etyczne praktyki biznesowe są kamieniem węgielnym tego, co oznacza bycie odpowiedzialną i dochodową firmą”, powiedział Christophe Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab. „Dzięki naszemu zaangażowaniu w robienie tego, co właściwe, i robienie tego dobrze, jesteśmy w stanie spełniać nasze obietnice i zwiększać nasz pozytywny wpływ na świat”.

Firma Ecolab dąży do prowadzenia działalności w sposób etyczny, odpowiedzialny i zrównoważony, a 48,000 jej pracowników jest niezachwianie zaangażowanych w przestrzeganie najwyższych standardów prawnych i etycznych. Kodeks postępowania Ecolab określa zasady i etykę, których firma oczekuje od wszystkich pracowników działających w jej imieniu. Wartości odzwierciedlone w Kodeksie postępowania pomagają firmie Ecolab odnosić sukcesy na coraz bardziej konkurencyjnym rynku globalnym.

Tworząc listę najbardziej etycznych firm na świecie, Ethisphere przeprowadza jakościowe i ilościowe oceny firm w pięciu kategoriach. Opatentowany system oceny, zwany Ethics Quotient® (EQ), wykorzystuje kwestionariusz składający się z ponad 200 pytań mających na celu zebranie w sposób spójny i ustandaryzowany danych na temat kultury etycznej, etyki i programów zgodności, korporacyjnej odpowiedzialności społecznej i programów wpływu na społeczność oraz innych aspektów etycznej organizacji.

Aby uzyskać dostęp do pełnej listy 2024 najbardziej etycznych firm na świecie wg Ethisphere, odwiedź stronę: worldsmostethicalcompanies.com/honorees.

O Ecolab

Zaufany partner milionów klientów, Ecolab (NYSE:ECL) to globalny lider zrównoważonych rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia. Bazując na wieku poświęconym innowacjom, Ecolab osiąga roczne przychody na poziomie 15 miliarda dolarów, zatrudnia ponad 48 000 pracowników oraz działa w ponad 170 krajach na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte na badaniach naukowych, wiedzę opartą na danych oraz światowej klasy usługi w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystych i bezpiecznych środowisk, optymalizacji zużycia wody i energii. Innowacyjne rozwiązania Ecolab poprawiają wydajność operacyjną i wspieraja zrównoważony rozwój dla klientów z branż żywności, ochrony zdrowia, przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, hotelarstwa oraz przemysłu.

www.ecolab.com

Obseruj nas na LinkedIn @Ecolab, Twitterze @Ecolab, Instagramie @Ecolab_Inc oraz Facebooku @Ecolab.

O Ethisphere

Ethisphere® jest światowym liderem w definiowaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, które kształtują charakter korporacyjny, zaufanie na rynku i sukces biznesowy. Ethisphere posiada dogłębną wiedzę specjalistyczną w zakresie mierzenia i definiowania podstawowych standardów etycznych przy użyciu danych, które pomagają firmom wzmocnić charakter korporacyjny. Ethisphere nagradza najlepsze osiągnięcia w ramach programu najbardziej etycznych firm na świecie®, organizuje społeczność ekspertów branżowych w ramach Business Ethics Leadership Alliance (BELA) oraz prezentuje trendy i najlepsze praktyki w zakresie etyki w Ethisphere Magazine. Ethisphere pomaga również zwiększać wydajność biznesową poprzez oceny oparte na danych, analizy porównawcze i wskazówki. Więcej informacji na temat Ethisphere można znaleźć na stronie https://www.ethisphere.com.

(ECL-C)

Kyle Kapustka

612-708-4304

MediaRelations@Ecolab.com

Źródło: Ecolab Inc.

Powiązane informacje