Ecolab osiąga 100% odnawialnej energii elektrycznej w Europie dzięki ukończeniu projektu rozwoju farmy wiatrowej

13 marca 2024 r.
A windfarm in a forest

Wirtualna umowa zakupu energii z firmą Low Carbon pomaga zwiększyć globalne pozyskiwanie odnawialnej energii elektrycznej przez Ecolab do 80%.

Ecolab Inc, globalny lider w zakresie rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia ogłosił dziś, że dzięki ukończeniu projektu farmy wiatrowej z firmą Low Carbon, otrzymał wystarczającą ilość czystej energii elektrycznej, aby zasilić 100% swoich działań w Europie.

W 2022 roku firma Ecolab zawarła z firmą Low Carbon umowę dotyczącą rozwoju farmy wiatrowej Mörknässkogen, położonej na zachodnim wybrzeżu Finlandii w pobliżu miasta Vaasa. Obecnie farma wiatrowa osiągnęła pełną operacyjność, a jej moc 30MW będzie generować około 100GWh energii elektrycznej rocznie. To wystarczy, aby zasilić 30 000 domów i uniknąć 20 000 ton emisji CO2 rocznie.

Wykorzystując energię produkowaną przez farmę wiatrową, Ecolab pokryje 100% energii elektrycznej zużywanej we wszystkich swoich obiektach w Europie, w tym w 15 głównych biurach, 26 zakładach produkcyjnych oraz siedmiu centrach badawczo-rozwojowych. To osiągnięcie podnosi globalny poziom pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 80%, co jest znaczącym krokiem na drodze Ecolab do osiągnięcia poziomu 100% energii elektrycznej pozyskanej ze źródeł odnawialnych na całym świecie do 2030 roku, co jest kluczowym elementem celów Ecolab na rok 2030.

„Wierzymy, że firmy, które prowadzą swój biznes w prawdziwie zrównoważony sposób realizują zarówno swoje cele finansowe, jak i te dotyczące środowiska” – powiedział Christophe Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab. „Osiągając ten kamień milowy w Europie, będziemy pozyskiwać energię odnawialną potrzebną do zasilania naszych działań i elektryfikacji floty naszych pojazdów. Działania te wspierają nasz ciągły rozwój oraz zdolność obsługi naszych klientów, jednocześnie zbliżając nas do naszych celów na rok 2030 oraz pozytywnej w 100% przyszłości”.

„Cieszymy się, że pierwszy fiński projekt wiatrowy firmy Low Carbon rozpoczyna swoją działalność. Jest to dla nas kamień milowy, ponieważ staramy się zwiększyć ilość energii odnawialnej na całym świecie” – powiedział John Isherwood, dyrektor zarządzający Low Carbon. „10-letnia umowa z naszymi partnerami z Ecolab podkreśla naszą wspólną wizję świata zasilanego energią odnawialną i będzie istotnym wkładem w dostawy czystej, bezpiecznej energii w Finlandii”.

Ten najnowszy kamień milowy w zakresie odnawialnej energii bazuje na postępach Ecolab w Ameryce Północnej, gdzie firma osiągnęła 100% odnawialnej energii elektrycznej w 2020 r. w wyniku inwestycji w 2018 r. w farmę wiatrową Mesquite Star w Teksasie oraz inwestycji w 2015 w lokalny projekt ogrodu energii słonecznej w Minnesocie.

W miarę jak sieci elektryczne na głównych rynkach stają się coraz bardziej ekologiczne, wirtualne umowy zakupu energii Ecolab w Ameryce Północnej i Europie uwzględniają przejście firmy na pojazdy elektryczne. Firma Ecolab niedawno ogłosiła​​​​​​​ podjęcie działań przyspieszających elektryfikację floty sprzedażowej i usługowej w Ameryce Północnej do 2030 r.

Umowy zakupu energii oraz inne inicjatywy Ecolab sprawiają, że firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów w zakresie odnawialnych źródeł energii do 2030 roku. To w znaczym stopniu wyprzedza wytyczne określone przez RE100, globalną inicjatywę korporacyjną skupioną na osiągnięciu 100% odnawialnej energii elektrycznej do 2050 roku, której członkiem jest Ecolab.

Więcej o celach Ecolab na rok 2030 ​​​​​​​można znaleźć na stronie ecolab.com/corporate-responsibility/2030-impact-goals. Więcej na temat zaangażowania Ecolab w prowadzenie działalności w zrównoważony sposób ​​​​​​​można znaleźć na stronie ecolab.com/corporate-responsibility.

O Ecolab

Zaufany partner milionów klientów, Ecolab (NYSE:ECL) to globalny lider zrównoważonych rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia. Bazując na wieku poświęconym innowacjom, Ecolab osiąga roczne przychody na poziomie 15 miliarda dolarów, zatrudnia ponad 48 000 pracowników oraz działa w ponad 170 krajach na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte na badaniach naukowych, wiedzę opartą na danych oraz światowej klasy usługi w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystych i bezpiecznych środowisk, optymalizacji zużycia wody i energii. Innowacyjne rozwiązania Ecolab poprawiają wydajność operacyjną i wspieraja zrównoważony rozwój dla klientów z branż żywności, ochrony zdrowia, przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, hotelarstwa oraz przemysłu.

www.ecolab.com

Obseruj nas na LinkedIn @Ecolab, Twitterze @Ecolab, Instagramie @Ecolab_Inc oraz Facebooku @Ecolab.

O firmie Low Carbon

Low Carbon wytwarza energię odnawialną na dużą skalę, aby walczyć ze zmianami klimatu. Tworzymy firmę o zerowym zużyciu energii netto, która będzie chronić planetę dla następnych pokoleń. Ten jasno określony cel napędza nas do działania na rzecz naszych społeczności, inwestorów oraz środowiska. Od wielu lat jesteśmy korporacją z certyfikatem B​​ oraz jesteśmy uznawani za złoty standard w zakresie naszego pozytywnego wpływu na środowisko.

Inwestujemy, rozwijamy oraz obsługujemy projekty związane z energią słoneczną, wiatrową, magazynowaniem energii oraz pozyskiwaniem energii z odpadów w Wielkiej Brytanii, Europie oraz Ameryce Północnej. Przyczyniamy się do przejścia świata na 100% energii odnawialnej, generując i obsługując 20 GW nowej energii do 2030 r.

W tym momencie na całym świecie pracujemy nad ponad 8 GW nowych odnawialnych źródeł energii.

Low Carbon ma misję do spełnienia. Razem stworzymy moc zasilającą jutro.

https://www.lowcarbon.com/

(ECL-C)

Kyle Kapustka

651-250-4724

Kyle.Kapustka@Ecolab.com

Źródło: Ecolab Inc.

Powiązane informacje