Badanie Ecolab ujawnia wysokie oczekiwania w zakresie oszczędzania wody

21 marca 2023 r.
A dam

„Year in Water” – podsumowanie postępów firmy w Światowym Dniu Wody

Nowe dane z globalnego badania zleconego i przeprowadzonego przez Ecolab, światowego lidera zrównoważonego rozwoju oferującego rozwiązania i usługi w zakresie wody, higieny i rozwiązań zapobiegania zakażeniom, ujawniły wysokie oczekiwania konsumentów co do roli firm w zakresie dostępu do wody i jej ochrony.

W ramach badania Woda, zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne zasięgnięto opinii tysięcy konsumentów w ośmiu krajach. Badania ujawniły:

 • 74% konsumentów uważa, że przedsiębiorstwa powinny traktować oszczędzanie z wysokim lub najwyższym priorytetem;
 • Jedynie 25% konsumentów uważa, że firmy podejmują odpowiednie działania w celu oszczędzania wody; oraz
 • Ponad 60% konsumentów stwierdziło, że oni sami lub członkowie ich rodzin mieli problemy z dostępem do wody pitnej.

Przemawiając podczas historycznej Konferencji Wodnej ONZ w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Prezes i Dyrektor naczelny Ecolab Christophe Beck powiedział: „Przesłanie konsumentów jest głośne i wyraźne – jeśli liderzy biznesu nie traktują priorytetowo zarządzania zasobami wodnymi, oznacza to, iż nie podejmują odpowiednich działań. Praca Ecolab w minionym roku, której celem była ochrona zasobów niezbędnych do życia, pokazuje, że możliwe jest jednoczesne osiągnięcie celów związanych ze zrównoważonym rozwojem i wzrostem działalności”.

Co roku 22 marca, Światowy Dzień Wody zwraca uwagę na kwestie związane z wodą i urządzeniami sanitarnymi. Motywem przewodnim na rok 2023 jest „Przyspieszenie zmian” i apel o kontynuowanie postępów w realizacji 6. Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W celu uczczenia tej okazji, firma Ecolab podkreśliła, iż pełni funkcję lidera w zakresie zmian i postępów w nadchodzącym roku.

Najważniejsze wydarzenia z Year in Water firmy obejmują:

 • Firma Ecolab pomogła naszym klientom zaoszczędzić ponad 215 miliardów galonów wody w 2022 r., co odpowiada zapotrzebowaniu na wodę pitną ponad 730 milionów ludzi. Do 2030 r., Ecolab ma na celu pomóc klientom zaoszczędzić 300 miliardów galonów wody każdego roku, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na wodę pitną dla 1 miliarda ludzi.
 • Firma Ecolab dołączyła do DuPont, Gap, Inc, Reckitt, Starbucks i amerykańskiej Międzynarodowej Korporacji Finansowania Rozwoju (DFC), aby zapewnić prawie 140 milionów dolarów inwestycji w WaterEquity's Global Access Fund IV, pomagając w poprawie dostępu do wody, warunków sanitarnych i higieny dla nawet 5 milionów ludzi w regionach dotkniętych niedoborem wody.
 • Firma Ecolab uruchomiła program Ecolab Water for Climate, aby pomóc firmom odpowiedzieć na nasilające się skutki kryzysu energetycznego, zmian klimatycznych i niedoboru wody. Program ma na celu sprostanie tym wyzwaniom poprzez dostarczanie całościowych rozwiązań obejmujących audyt, usługi doradcze, rozwiązania inżynieryjne, zaawansowane środki chemiczne i technologie cyfrowe, które pomagają wspierać strategie redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu wody w całym przedsiębiorstwie.
 • Firma Ecolab współpracuje z firmą Siemens, wprowadzając na rynek rozwiązanie Climate Intelligence obsługiwane przez ECOLAB3D™, które pozwala klientom na wirtualne modelowanie różnych scenariuszy w ich systemach wodnych i energetycznych w celu zidentyfikowania możliwości oszczędzania wody i energii przy jednoczesnym obniżeniu emisji gazów cieplarnianych.
 • Firma Ecolab zaprezentowała Ecolab Global Intelligence Center, międzynarodową sieć zdalnych placówek wywiadowczych specjalizujących się w analizie danych z połączonych chemii i technologii, w tym rozwiązań obsługiwanych przez ECOLAB3D, takich jak Water Flow Intelligence, Water Quality Intelligence i OMNI™.
 • Firma Ecolab świętowała nowe certyfikaty Alliance for Water Stewardship (AWS) w zakładach produkcyjnych Ecolab w Chinach, Meksyku, Brazylii i Stanach Zjednoczonych, podnosząc całkowitą liczbę certyfikowanych zakładów Ecolab do ośmiu. Certyfikaty te wyróżniają programy, które poprawiają efektywność działań, zmniejszają ilość ścieków i ograniczają ryzyko związane z wodą, aby pomóc zapewnić społecznościom lokalnym bardziej odporną na wodę przyszłość.
 • Firma Ecolab współprzewodniczyła mandatowi wodnemu CEO ONZ i zaoferowała wsparcie jako jeden z siedmiu współzałożycieli koalicji Water Resilience w celu podniesienia długoterminowego kryzysu związanego z globalnym deficytem wody do rangi głównego punktu programu korporacyjnego.
 • Firma Ecolab uzyskała publiczne uznanie za przywództwo w zakresie zrównoważonego rozwoju, klimatu i wody w ramach Corporate Knights 100 Najbardziej zrównoważone przedsiębiorstwo na świecie, CDP i Dow Jones Sustainability™ Indices oraz As You Sow net zero assessment, i inne.
 • Firma Ecolab nadal bezpłatnie oferuje narzędzie Smart Water Navigator każdemu przedsiębiorstwu, które chce zrozumieć wartość wody w swoich działaniach i podjąć działania w celu osiągnięcia korporacyjnych celów wodnych.

Przyspieszanie zmian poprzez moc wody jest podstawą celu Ecolab, jakim jest poprawa zdrowia ludzi, planety i biznesu na całym świecie. Firma dzieli się z klientami swoją wiedzą na temat inteligentnego wykorzystania wody, aby pomóc im w ograniczeniu, ponownym wykorzystaniu i recyklingu wody w ich działalności. Oprócz wspierania efektywnego wykorzystania wody, rozwiązania Ecolab pomagają klientom efektywniej wykorzystywać energię, redukować odpady i zmniejszać emisję gazów cieplarnianych w celu zapewnienia bardziej zrównoważonej przyszłości.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Ecolab współpracuje z klientami, aby pomóc rozwiązać najbardziej złożone problemy na świecie wśród zmieniającego się krajobrazu, odwiedź www.ecolab.com/expertise-and-innovation/people-planet-business-health.

O Ecolab

Zaufany partner milionów klientów, Ecolab (NYSE:ECL) to globalny lider zrównoważonych rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne niezbędne do życia. Bazując na wieku poświęconym innowacjom, Ecolab osiąga roczne przychody na poziomie 14 miliarda dolarów, zatrudnia ponad 47 000 pracowników oraz działa w ponad 170 krajach na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania oparte na badaniach naukowych, wiedzę opartą na danych oraz światowej klasy usługi w celu zwiększenia bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystych i bezpiecznych środowisk, optymalizacji zużycia wody i energii. Innowacyjne rozwiązania Ecolab poprawiają wydajność operacyjną i zrównoważony rozwój dla klientów na rynkach żywności, opieki zdrowotnej, nauk przyrodniczych, hotelarstwa i przemysłu. www.ecolab.com

Obseruj nas na LinkedIn @Ecolab, Twitterze @Ecolab, Instagramie @Ecolab_Inc oraz Facebooku @Ecolab.

(ECL-C)

Kyle Kapustka
612-708-4304
MediaRelations@Ecolab.com

Źródło: Ecolab Inc.

Powiązane informacje