Firma Ecolab została wybrana jedną z najbardziej etycznych firm na świecie 14. raz z rzędu

Jest to jedna z zaledwie siedmiu firm, które zostały wyróżnione przez Instytut Ethisphere każdego roku od 2007

25 lutego 2020 r.
World Most Ethical Companies 2020 Logo

ST. PAUL, Minnesota — (BUSINESS WIRE) — Firma Ecolab Inc., światowy lider w dziedzinie technologii wody, bezpieczeństwa żywności i usług służących ochronie ludzi i kluczowych zasobów, po raz kolejny została doceniona jako jedna z najbardziej etycznych firm na świecie przez Instytut Ethisphere, globalnego lidera w definiowaniu i opracowywaniu standardów etycznych praktyk biznesowych. Od czasu powstania listy w 2007 r. firma Ecolab jest co roku wybierana jedną z najbardziej etycznych firm.

„Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni przez Instytut Ethisphere jako jedna z najbardziej etycznych firm na świecie” — mówi Douglas M. Baker Jr., Chairman i CEO Ecolab. „Zaangażowanie w prowadzenie etycznych działań ma fundamentalne znaczenie dla osiągania długofalowych sukcesów, a nasza firma zdaje sobie sprawę, że to odpowiednie decyzje podejmowane każdego dnia przez naszych pracowników pozwoliły nam zyskać taką reputację”.

Od roku 2007 Ethisphere wyróżnia firmy poprzez umieszczenie ich na liście Najbardziej Etycznych Firm na Świecie za ich kluczową rolę w kreowaniu pozytywnych zmian w biznesie i społecznościach na całym świecie, a także za maksymalizację ich wpływu w każdym możliwym aspekcie działalności. Lista Najbardziej Etycznych Firm na Świecie jest kluczowym źródłem dla inwestorów środowiskowych, społecznych i rządowych (ESG).

„Gratulujemy całej firmie Ecolab uzyskania tego wyróżniania. Jest to chwila na docenienie liderów pracujących nad rozwojem kultury korporacyjnej wyróżniającej się integralnością i docenienie firm, które przyczyniają się do poszerzania zasad społecznych i większego dobra” — powiedział Timothy Erblich, CEO Ethisphere.

Wyróżnienie dla Najbardziej Etycznej Firmy na Świecie bazuje na modelu Instytutu Ethisphere Ethics Quotient® (EQ), który umożliwia wystawienie oceny ilościowej w obiektywny, spójny i ustandaryzowany sposób. Zebrane informacje umożliwiają kompleksowy dobór definitywnych kryteriów najważniejszych kompetencji zamiast wszystkich aspektów ładu korporacyjnego, ryzyka, zrównoważonego rozwoju, przestrzegania przepisów i etyki.

Oceny generowane są w pięciu kluczowych kategoriach: program etyki i przestrzegania przepisów (35% wagi), wspólnota korporacyjna i odpowiedzialność (20%), kultura etyki (20%), ład (15%) oraz przywództwo, innowacyjność i reputacja (10%).

Lista Najbardziej Etycznych Firm na Świecie Ethisphere 2020 znajduje się na stronie worldsmostethicalcompanies.com/honorees.

O Ecolab
Jako zaufany partner obsługujący klientów w ponad trzech milionach lokalizacji, Ecolab (ECL) to światowy lider w zakresie zwiększania wydajności biznesowej, który jednocześnie zapewnia ochronę nie tylko ludzi, ale i kluczowych zasobów naturalnych. Osiągająca roczne przychody w wysokości 15 mld dolarów i zatrudniająca ponad 50 000 pracowników firma Ecolab zapewnia kompleksowe rozwiązania, wiedzę opartą na danych oraz świadczy dostosowane do klienta usługi w celu promowania bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystego środowiska pracy, optymalizacji zużycia wody i energii, zwiększenia wydajności eksploatacyjnej i zrównoważonego rozwoju u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, branży turystycznej oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.

O Ethisphere
Instytut Ethisphere® jest światowym liderem w definiowaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, które pozwalają zachować korporacyjny charakter, zyskać zaufanie na rynku oraz osiągnąć sukces w biznesie. Ethisphere posada rozległą wiedzę i doświadczenie w mierzeniu i definiowaniu najważniejszych standardów etycznych poprzez spostrzeżenia oparte na danych, które pozwalają firmom udoskonalić ich korporacyjny charakter oraz zwiększyć poziom kultury w pracy. Ethisphere honoruje wybitne osiągnięcia poprzez swój program Najbardziej Etycznych Firm na Świecie i zapewnia dostęp do społeczności ekspertów z branży poprzez stowarzyszenie Business Ethics Leadership Alliance (BELA). Więcej informacji o Ethisphere można znaleźć w witrynie ethisphere.com.

(ECL-C)

Roman Blahoski
651-250-4385
MediaRelations@Ecolab.com

Źródło: Ecolab Inc.

Powiązane informacje