1. Strona główna
  2. Nasze rozwiązania
  3. Nasza oferta
  4. Materiały dotyczące COVID-19 dla restauracji szybkiej obsługi

Koronawirus (COVID-19):
Przygotowywanie restauracji do reagowania i wznawiania działalności

Na całym świecie sytuacja związana z COVID-19 zmienia się codziennie. Restauracje szybkiej obsługi niestrudzenie pracują, aby nadal obsługiwać klientów poprzez system drive-thru, oferując dostawę i/lub jedzenie na wynos.

Ecolab będzie wspierać Państwa zarówno w trakcie pandemii, jak i w okresie powrotu do normalności. Ta strona zawiera zasoby oparte na wytycznych władz lokalnych oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a także naszej własnej wiedzy, mające na celu pomóc restauracjom w zapewnieniu czystszego, zdrowszego i bezpieczniejszego otoczenia personelowi oraz klientom.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania tej strony w celu sprawdzania aktualności i rejestracji, aby otrzymywać najnowsze informacje.

KAY® PROTECT™

Podczas globalnej pandemii konsumenci szczególnie obawiają się ryzyka związanego z kuchnią, więc należy wdrożyć skuteczną ochronę, która nie zwiększa stopnia złożoności procesu przygotowywania żywności. KAY® PROTECT™ zapewnia listę kontrolną do zarządzania zadaniami oraz bezpłatną listę kontrolną COVID-19 z procedurami, by zagwarantować bezpieczeństwo żywności i zdrowe środowisko pracy.

Zasoby pomagające chronić pracowników i klientów
QSR Covid page image
Procedury dotyczące zapobiegania zakażeniom

Co można zrobić, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo klientom i personelowi? Tutaj znajdą Państwo procedury sprzątania i materiały szkoleniowe.

FRS Covid page image
Poznaj fakty

Zachęcamy do pobrania tych zasobów, aby dowiedzieć się więcej na temat koronawirusa i najlepszych praktyk w zakresie profilaktyki oraz reagowania.

Spray Peroxide
Powrót do normalności i ponowne otwieranie restauracji

Chociaż zapobieganie zakażeniom jest dziś priorytetem, nie jest za wcześnie, aby zastanowić się, co będzie dalej. Zachęcamy do zapoznania się z zasobami, które pomogą w procesie ponownego otwierania działalności.

QSR Covid page image
Jak Ecolab zwalcza COVID-19?

W jaki sposób COVID-19 wpłynie na branże na całym świecie? Jakie kroki podejmuje Ecolab, aby zapewnić najlepszą obsługę społeczności i klientów, jednocześnie przygotowując ich do ponownego otwierania działalności?

QSR Covid page image
Produkty i programy:
Stosowanie odpowiednich produktów odgrywa kluczową rolę w proaktywnej ochronie zdrowia publicznego

Ecolab oferuje różnorodne produkty i programy, które skutecznie zmniejszają rozprzestrzenianie się COVID-19. Od produktów do higieny rąk po środki dezynfekujące – Ecolab może wyposażyć pracowników w produkty, które najlepiej sprawdzą się w Państwa lokalach.

Aby ustalić, które produkty są dostępne w Państwa lokalizacji, prosimy o kontakt z lokalnym konsultantem Ecolab.

Bądź na bieżąco z COVID-19 

Sytuacja związana z COVID-19 zmienia się każdego dnia, a restauracje szybkiej obsługi wciąż obsługują klientów. Ecolab to zaufany partner, przekazujący wskazówki i wiedzę dotyczące pomocy w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa i zmniejszeniem ryzyka dla gości i pracowników. Zachęcamy do wypełnienia tego formularza, by być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zapobiegania zakażeniom, a także do skorzystania z subskrypcji, aby otrzymywać informacje promocyjne dotyczące restauracji szybkiej obsługi.

QSR Covid page image
Pytania i odpowiedzi z ekspertami Ecolab

Eksperci Ecolab w dziedzinie zdrowia publicznego i zapobiegania zakażeniom udzielają wskazówek klientom w obliczu wyzwań związanych z COVID-19.

Scott Killeen​, Sr. Technical Program Leader QSR EMEA

Scott Killeen jest Starszym kierownikiem programu technicznego w dziale restauracji szybkiej obsługi Kay Protect w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Mieszka w Monheim am Rhein w Niemczech.

P. O czym muszę pamiętać, zmieniając standardowe procedury przygotowywania posiłków, obsługi, dostawy lub dokonując zmian kadrowych?
O.
Przestrzegaj ustalonych praktyk związanych z bezpieczeństwem żywności, kontrolując czas/temperaturę, zapobiegając zakażeniom krzyżowym, myjąc ręce, monitorując obecność chorych pracowników oraz przechowując żywność itd.

  • Gotowane produkty muszą osiągnąć odpowiednią temperaturę wewnętrzną przed podaniem lub schłodzeniem.
  • Gorące potrawy, które są szybko schładzane do późniejszego użycia: sprawdź temperatury potraw chłodzonych w lodówkach lub za pomocą technik szybkiego chłodzenia, takich jak chłodzenie za pomocą lodu czy końcówki chłodzącej.
  • Czas, gdy żywność jest przechowywana, eksponowana lub dostarczana w temperaturze od 7°C do 65°C (tzw. „strefa niebezpieczna”), powinien być ograniczony.
  • Utrzymuj odpowiednią higienę rąk, często myjąc ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po wyjściu z łazienki, przed jedzeniem, po wydmuchaniu nosa, kasłaniu lub kichaniu albo po dotknięciu często dotykanych powierzchni, takich jak klamki i dzwonki do drzwi.
  • Używaj preparatów do dezynfekcji rąk, tylko gdy mydło i woda nie są łatwo dostępne. Nigdy nie używaj preparatów do dezynfekcji rąk, jeśli dłonie są widocznie zabrudzone.
  • Zwiększ częstotliwość mycia i dezynfekcji często dotykanych powierzchni, takich jak blaty i touchpady oraz pojazdy dostawcze.
  • Zaoferuj odpowiednie szkolenie pracownikom gastronomii dotyczące nowych lub zmienionych obowiązków i upewnij się, że stosują tę wiedzę zgodnie z ustalonymi procedurami.

P: Jak wybrać produkt, który wyeliminuje SARS-CoV-2, wirus wywołujący COVID-19?
O.
Zgodnie z europejskim rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych można zastosować normę testową EN 14476 dotyczącą skuteczności przeciwko wirusowi Vaccinia, która odnosi się do wirusów osłonionych. Ponieważ SARS-CoV-2 jest wirusem osłonionym, test ten również go obejmuje.

Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia lub Europejskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom dotyczące stosowania określonych stężeń środków chemicznych, takich jak alkohol, aktywny chlor, nadtlenek wodoru lub chlorek benzalkoniowy, mogą być również stosowane jako kryteria wyboru produktów, w zależności od przepisów regulacyjnych w poszczególnych krajach.

P. Dlaczego muszę nosić osłonę twarzy?
O.
W świetle nowych danych dotyczących rozprzestrzenia się COVID-19 wraz z potwierdzonym powszechnym występowaniem choroby koronowirusowej COVID-19 w społecznościach w całym kraju, Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom zaleca noszenie w miejscach publicznych wykonanych z materiału masek osłaniających nos oraz usta. Ma to na celu ochronę osób znajdujących się w pobliżu, jeśli jesteś chory, ale nie masz objawów.

P: Jak dezynfekować maskę na twarz z materiału?
O.
Podczas prania masek wielokrotnego użytku w pralce należy używać wody o najwyższej temperaturze, na jaką materiał będzie odporny (min. 60°C) i środków piorących wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Pamiętaj, aby umyć lub zdezynfekować ręce natychmiast po dotknięciu używanych masek na twarz. Jednorazowe maski na twarz należy wyrzucić bezpośrednio po użyciu.