1. Strona główna
  2. Nasze rozwiązania
  3. Nasza oferta
  4. Materiały dotyczące COVID-19 w placówkach opieki długoterminowej

Koronawirus (COVID-19):
Ochrona zaczyna się od zapobiegania

Strategie dla placówek opieki długoterminowej i osiedli dla seniorów

Wybuch pandemii COVID-19 wywarł olbrzymi wpływ na cały świat, a zwłaszcza na sposób życia ludzi i ich rozumowania. Firma Ecolab jest gotowa pomóc Państwu w stawieniu czoła tym bezprecedensowym wyzwaniom. Współpracujemy, dzielimy się krytycznymi i istotnymi informacjami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażenia oraz zapewniamy porady dotyczące ponownego otwarcia Państwa działalności, a także zachowania czystego, bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy. Pomagamy chronić i budować pewność siebie wśród pracowników, mieszkańców i gości.

Materiały pomagające chronić pracowników, mieszkańców i gości

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 globalny zespół ekspertów Ecolab przygotował bibliotekę zasobów, by pomóc chronić Państwa pracowników, mieszkańców i gości.
COVID-19 images for use on Ecolab.com INST EU pages
Tablice ścienne

Pobierz i wydrukuj tablice ścienne na temat higieny rąk i dezynfekcji przy kontakcie z żywnością i jego braku.

COVID-19 images for use on Ecolab.com INST EU pages
Plany higieny

Pobierz i wydrukuj nasze plany sprzątania i dezynfekcji w celu zapobiegania i w sytuacjach, gdy podejrzewa się lub potwierdzono wystąpienie COVID-19.

Digital Checklist
Internetowa lista kontrolna ponownego otwarcia

Skorzystaj z gotowych szablonów list kontrolnych dla ponownego otwarcia placówki oraz codziennych procedur po Covid-19 w internetowym narzędziu do zarządzania zadaniami — SmartTask. W portalu z zasobami zamieszone są papierowe odpowiedniki tych dokumentów.

COVID-19 images for use on Ecolab.com INST EU pages
Portal zasobów Ecolab

Materiały, linki oraz sugerowane najlepsze praktyki dotyczące przemyślanych strategii przygotowania do koronawirusa, reagowania oraz ponownego otwarcia działalności w bezpieczny i wydajny sposób.

Bądź na bieżąco z COVID-19

Sytuacja z COVID-19 zmienia się każdego dnia. Firma Ecolab jest Państwa zaufanym partnerem, zapewniając specjalistyczną wiedzę i porady dotyczące sposobów walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz ograniczenia ryzyka zakażenia pracowników i klientów. Zachęcamy do wypełnienia formularza, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami o COVID-19 i zapisać się do subskrypcji informacji promocyjnych dotyczących Państwa branży.

GettyImages-512224162.jpg
Koronawirus: ograniczenie ryzyka zakażenia
Ten materiał wideo pomoże poinformować pracowników o sposobach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Praktyka i promowanie odpowiedniej higieny rąk
Mycie rąk może być jednym z najważniejszych sposobów zapobiegania wszelkim epidemiom wirusowym.
Webinar na temat koronawirusa:
Praktyczne porady mające na celu pomoc w ograniczeniu ryzyka zakażenia i ochronę Państwa działalności

Oto jak eksperci Ecolab dostarczają nowych informacji na temat obecnej epidemii, dzielą się krytycznymi i istotnymi informacjami oraz zapewniają praktyczne porady, których celem jest pomoc w zapewnieniu ochrony pracowników i klientów.

Zapraszamy ponownie w celu zapoznania się z nowymi webinarami.

Ecolab Expert

Ed Snodgrass

RD&E Program Lead, Institutional

Ed Snodgrass jest inżynierem chemikiem z ponad 15-letnim doświadczeniem w opracowywaniu nowych produktów i zapewnianiu ich skuteczności w branży hotelarskiej, w placówkach opieki długoterminowej i w branży spożywczej.

P. Jak należy postępować z bielizną pościelową, pościelą i innymi tkaninami?
Odp. Obecnie nie ma dowodów na to, że wirusy układu oddechowego, takie jak COVID-19, rozprzestrzeniają się przez tkaniny, bieliznę pościelową lub pościel. Ponieważ choroby mogą być roznoszone drogą kropelkową, zaleca się stosowanie odpowiedniej procedury zapobiegającej zakażeniom podczas zmiany i prania bielizny pościelowej oraz pościeli.

Pracownicy hoteli i szpitali powinni zawsze nosić odpowiednie środki ochrony osobistej podczas pracy z zabrudzoną pościelą. Jeśli gość lub pacjent jest zakażony COVID-19​​​​​​​, należy wykonać następujące czynności:

  • Podczas sprzątania pokoju należy spakować pościel i przechowywać ją w izolacji, dopóki nie zostanie włożona do pralki.
  • Do prania należy wykorzystywać co najmniej standardowy środek piorący i suszyć pranie zgodnie ze standardowymi wytycznymi dotyczącymi suszenia bielizny pościelowej.
  • Należy dotykać czystej pościeli w ograniczonym stopniu, złożyć ją i przechowywać w czystym, suchym miejscu.
  • Nie należy dotykać czystej bielizny pościelowej natychmiast po zajmowaniu się zabrudzoną bielizną pościelową.

Zachęcamy do kontaktu przedstawicielem Ecolab, aby uzyskać informacje na temat właściwego protokołu i środków piorąco-dezynfekcyjnych.

P. Spa, jacuzzi – co robić?
Odp. Osoby zakażone nie powinny korzystać z tych obszarów. Powierzchnie najczęściej dotykane powinny być regularnie dezynfekowane. Należy postępować zgodnie ze standardowymi procedurami dotyczącymi konserwacji basenu, spa lub jacuzzi. Obecnie nie ma dowodów na to, że transmisja wirusa odbywa się tą drogą.