1. Strona główna
  2. Nasze rozwiązania
  3. Nasza oferta
  4. Materiały dotyczące COVID-19 dla szpitali

Koronawirus (COVID-19):
Jak może reagować opieka zdrowotna

Zwiększanie bezpieczeństwa, budowanie zaufania

W przypadku systemów opieki zdrowotnej, szpitali i klinik zapobieganie zakażeniom jest zawsze najważniejsze. W trakcie pandemii COVID-19 zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom, personelowi i odwiedzającym jest jeszcze ważniejsze. Wiedza, produkty i stałe wsparcie Ecolab pomagają zakładom ulepszać protokoły związane z higieną rąk, myciem, dezynfekcją i bezpieczeństwem, aby leczenie pacjentów mogło odbywać się bez obaw. 

Operating Room Dashboard | Ecolab
Zdrowe środowisko dla personelu, pacjentów i odwiedzających

Ecolab oferuje różnorodne rozwiązania w zakresie mycia i analizy bazujące na danych, które pomogą szpitalom oraz klinikom prowadzić czystą, bezpieczną, wydajną i zrównoważoną działalność zarówno dziś, jak i po ustąpieniu pandemii COVID-19.

Powiązane artykuły

No related blog articles were found.

Powiązane rozwiązania

No related solution pages were found.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z COVID-19

Sytuacja związana z COVID-19 codziennie się zmienia, a placówki opieki zdrowotnej znajdują się na pierwszej linii. Ecolab to zaufany partner, przekazujący wskazówki i wiedzę dotyczące pomocy w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa i zmniejszenia ryzyka dla pacjentów, personelu i odwiedzających. Zachęcamy do wypełnienia formularza, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami o COVID-19 i zapisać się do subskrypcji informacji promocyjnych dotyczących sektora ochrony zdrowia.

Więcej

_

iStock_000010501389Large_hospital_with_emergency_sign.jpg

_

PYTANIA I ODPOWIEDZI Z EKSPERTAMI ECOLAB

Eksperci Ecolab w dziedzinie zdrowia publicznego i zapobiegania zakażeniom udzielają wskazówek klientom w obliczu wyzwań związanych z COVID-19.

Ecolab Expert

Linda Homan, RN, BSN, CIC

Senior Manager, Usługi kliniczne

Linda Homan jest certyfikowanym specjalistą ds. zapobiegania zakażeniom z ponad 20-letnim doświadczeniem. Linda odpowiada za opracowywanie rozwiązań kliniczno-edukacyjnych, stosowane badania kliniczne oraz włączanie najlepszych praktyk klinicznych we wszystkie rozwiązanie oferowane branży opieki zdrowotnej.

Biografia

P. Jak personel ochrony zdrowia może chronić się w swoim środowisku pracy?
O. Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom zaleca obecnie​​​​​​​ ostrożność podczas kontaktu z pacjentami, wobec których podejrzewa się zakażenie koronawirusem COVID-19. EPA oraz Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom uznają, że powierzchnie środowiskowe mogą być wektorem przenoszenia koronawirusów:

Pracownicy ochrony zdrowia powinni zachować higienę rąk przed i po każdym kontakcie z pacjentem oraz kontakcie z potencjalnie zakaźnym materiałem, jak również przed założeniem i po zdjęciu środków ochrony indywidualnej, w tym rękawic.

  • Jeśli ręce są wyraźnie zabrudzone, należy użyć mydła i wody przed zastosowaniem alkoholowych preparatów do dezynfekcji rąk.
  • Pracownicy ochrony zdrowia wchodzący do sali chorych powinni stosować standardowe środki ostrożności, środki ostrożności przy kontakcie, środki ostrożności wymagane przy zakażeniach przenoszonych drogą powietrzno-pyłową oraz środki ochrony oczu (np. okulary lub maseczka).
  • Aby uzyskać więcej informacji, w tym listy kontrolne Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom, należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi ochrony zdrowia.

Placówki opieki zdrowotnej powinny zapewnić dostępność środków do higieny rąk w każdym miejscu opieki.

  • Pacjentów należy prosić o założenie maski chirurgicznej od razu po identyfikacji oraz przeprowadzenie badania w osobnym gabinecie przy zamkniętych drzwiach, najlepiej w pomieszczeniu AII. Dokładna higiena rąk i higiena powierzchni mają kluczowe znaczenie w przypadku tych środków ostrożności mających na celu izolację.
  • Rutynowe mycie i dezynfekcja są odpowiednim środkiem zwalczania COVID-19 w placówkach opieki zdrowotnej, w tym w obszarach, w których wykonywane są procedury powodujące wytwarzanie aerozolu. Upewnij się, że używasz zatwierdzonego środka dezynfekującego z listy EPA.

Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom stwierdza, że placówki muszą zapewnić pracownikom ochrony zdrowia informacje i szkolenia​​​​ w zakresie przenoszenia czynników zakaźnych, w tym szkolenia przypominające.

Zachęcamy do kontaktu z zespołem Ecolab, aby omówić możliwości szkoleniowe.

P. Jeśli zakażona osoba przebywała w sali szpitalnej, w jaki sposób należy ją wyczyścić?
O.
Rutynowe mycie i dezynfekcja są odpowiednim środkiem zwalczania COVID-19 w placówkach opieki zdrowotnej, w tym w obszarach, w których wykonywane są procedury powodujące wytwarzanie aerozolu. Użyj środka dezynfekcyjnego zgodnego z listą pojawiających się wirusowych patogenów ​​​​​​​EPA. Wyczyść sprzęt zgodnie z instrukcjami producenta. Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom stwierdza, że placówki muszą zapewnić pracownikom ochrony zdrowia informacje i szkolenia​​​​ w zakresie przenoszenia czynników zakaźnych, w tym szkolenia przypominające.