1. Strona główna
  2. Nasze rozwiązania
  3. Nasza oferta
  4. Materiały dotyczące COVID-19 dla hotelarstwa

Koronawirus (COVID-19):
Ochrona zaczyna się od zapobiegania

Strategie dla hoteli i branży hotelarskiej

Wybuch pandemii COVID-19 wywarł olbrzymi wpływ na cały świat, a zwłaszcza na sposób życia ludzi i ich rozumowania. Firma Ecolab jest gotowa pomóc Państwu w stawieniu czoła tym bezprecedensowym wyzwaniom. Współpracujemy, dzielimy się krytycznymi i istotnymi informacjami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażenia oraz zapewniamy porady dotyczące ponownego otwarcia Państwa działalności, a także zachowania czystego, bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy. Pomagamy chronić i budować zaufanie wśród pracowników i gości.

Hotel Room Image
Zestaw narzędzi pozwalających zapewnić bezpieczeństwo gości

Teraz bardziej niż kiedykolwiek konsumenci poszukują znaczących zobowiązań na rzecz czystego i bezpiecznego środowiska. Gwarancja przestrzegania zasad higieny stała się jednym z decydujących czynników przy wyborze bazy noclegowej czy restauracji.

W Ecolab pomagamy placówkom zapewnić gości, że ich działalność w odpowiedzi na COVID-{[# ]} jest bezpieczna, dostarczając oznakowanie z napisem „Czystość, na którą można liczyć”. Można je stosować w placówkach, podkreślając w ten sposób ich zaangażowanie w zaostrzone protokoły utrzymania czystości i bezpieczeństwo klientów.

Zobacz i pobierz najnowsze materiały dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa gości.

Procedury, wytyczne i zasoby edukacyjne dotyczące COVID-19

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 globalny zespół ekspertów Ecolab przygotował bibliotekę zasobów, by pomóc chronić Państwa pracowników i gości.
COVID-19 images for use on Ecolab.com INST EU pages
Tablice ścienne

Pobierz i wydrukuj tablice ścienne na temat higieny rąk i dezynfekcji przy kontakcie z żywnością i jego braku.

COVID-19 images for use on Ecolab.com INST EU pages
Plany higieny

Pobierz i wydrukuj nasze plany sprzątania i dezynfekcji w celu zapobiegania i w sytuacjach, gdy podejrzewa się lub potwierdzono wystąpienie COVID-19.

Digital Checklist
Internetowa lista kontrolna ponownego otwarcia

Skorzystaj z gotowych szablonów list kontrolnych dla ponownego otwarcia placówki oraz codziennych procedur po Covid-19 w internetowym narzędziu do zarządzania zadaniami — SmartTask. W portalu z zasobami zamieszone są papierowe odpowiedniki tych dokumentów.

COVID-19 images for use on Ecolab.com INST EU pages
Portal zasobów Ecolab

Materiały, linki oraz sugerowane najlepsze praktyki dotyczące przemyślanych strategii przygotowania do koronawirusa, reagowania oraz ponownego otwarcia działalności w bezpieczny i wydajny sposób.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z COVID-19

Sytuacja z COVID-19 zmienia się każdego dnia. Firma Ecolab jest Państwa zaufanym partnerem, zapewniając specjalistyczną wiedzę i porady dotyczące sposobów walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz ograniczenia ryzyka zakażenia pracowników i klientów. Zachęcamy do wypełnienia formularza, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami o COVID-19 i zapisać się do subskrypcji informacji promocyjnych dotyczących Państwa branży.
housekeeper making bed in a hotel room
Koronawirus: ograniczenie ryzyka zakażenia
Ten materiał wideo pomoże poinformować pracowników o sposobach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Praktyka i promowanie odpowiedniej higieny rąk
Mycie rąk może być jednym z najważniejszych sposobów zapobiegania wszelkim epidemiom wirusowym.
Webinar na temat koronawirusa:
Praktyczne porady mające na celu pomoc w ograniczeniu ryzyka zakażenia i ochronę Państwa działalności

Oto jak eksperci Ecolab dostarczają nowych informacji na temat obecnej epidemii, dzielą się krytycznymi i istotnymi informacjami oraz zapewniają praktyczne porady, których celem jest pomoc w zapewnieniu ochrony pracowników i klientów.

Zapraszamy ponownie w celu zapoznania się z nowymi webinarami.

Ecolab Expert

Ruth Petran, Ph.D., CFS

Senior Corporate Scientist, Dział Bezpieczeństwa Żywności i Zdrowia Publicznego

Dr Petran zapewnia wiedzę techniczną i konsultacje w firmie, a także klientom zewnętrznym, z zakresu problemów związanych z bezpieczeństwem żywności i zdrowiem publicznym, poprzez identyfikację i śledzenie rosnących trendów w bezpieczeństwie żywności oraz poprzez wprowadzanie nowych strategii kontroli.

P. Czy muszę zwiększyć wskaźnik zużycia lub dawkę produktu do mycia lub dezynfekcji?
O.
Stosowanie określonych środków dezynfekujących może być pomocne w zwalczaniu COVID-19. Wszystkie środki dezynfekcyjne powinny być stosowane zgodnie z informacjami podanymi na etykiecie / w instrukcji produktu. Jest to jednak świetny moment na wspieranie szkoleń oraz przestrzeganie przepisów, aby zapewnić, że powierzchnie i obszary często dotykane są odpowiednio czyszczone, a pracownicy stosują najlepsze praktyki zapobiegania zakażeniom podczas pracy.

P. Czy Ecolab posiada produkt przeciwko koronawirusowi?
O. Tak, oferujemy konkretne preparaty do dezynfekcji, które zapewniają skutecznoą ochronę przeciwko wirusom, takim jak ten powodujący COVID-19 (chorobę koronawirusową), gdy są stosowane zgodnie z zaleceniami. Oferujemy również wskazówki i szkolenia dotyczące prawidłowych procedur czyszczenia, pomagających zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19. Jeśli są już Państwo naszymi klientami, można zwrócić się do przedstawiciela Ecolab w celu uzyskania szczegółowych informacji. W przeciwnym wypadku zachęcamy do odwiedzenia witryny Ecolab.com, aby skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie.

P. Jak długo koronawirusy mogą przetrwać na powierzchniach?
O.
Krótka odpowiedź brzmi: jeszcze nie wiemy. Jest to nowy wirus i badania nad nim dopiero się zaczynają. Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że zakażenie COVID-19​​​​​​​ poprzez zakażoną powierzchnię jest mało prawdopodobne. W praktyce ryzyko będzie znacznie mniejsze w przypadku powierzchni niż w przypadku rozprzestrzeniania się wirusa drogą kropelkową bezpośrednio od zakażonej osoby. Podobnie jak w przypadku każdego potencjalnego wybuchu epidemii, zalecane jest jest odpowiednie zapobieganie zakażeniom za pomocą środków dezynfekcyjnych do powierzchni i powierzchni najczęściej dotykanych.

P. Jak pracownicy w branży hotelarskiej mogą się chronić w swoim środowisku pracy?
O.
Pracownicy w branży hotelarskiej i turystycznej powinni przestrzegać standardowych technik zapobiegania zakażeniom –​​​​​​​ takich jak częste mycie rąk, pozostawanie w domu, gdy są chorzy, stosowanie zgodnie z określonymi procedurami środków dezynfekcyjnych zatwierdzonych na liście pojawiających się wirusowych patogenów EPA.

P. Ponieważ testowanie produktów ​​​​​​z wykorzystaniem COVID-19 nie jest możliwe, w jaki sposób można określić, jakie rodzaje chemicznych środków dezynfekcyjnych można stosować przeciwko COVID-19?
O: W przypadku nowych wirusów, takich jak COVID-19, firmy nie są w stanie pozyskać szczepu epidemiologicznego wirusa w celu przetestowania skuteczności swoich produktów dezynfekcyjnych. W niektórych krajach obowiązują zasady lub ogólne normy, które rozwiązują ten problem (np. Porady EPA dotyczące pojawiających się wirusowych patogenów w Stanach Zjednoczonych *, normy wirusowe w UE), wykorzystując hierarchię podatności wirusów na środki dezynfekcyjne. Zasadniczo regulaminy te opierają się na zdolności produktu do zabicia wirusa „trudniejszego do pokonania” i mogą wymagać lub nie wstępnej zgody na użycie w przypadku wybuchu epidemii. Należy zadbać o to, aby stosować odpowiednie rozcieńczenie we właściwym czasie kontaktu w celu uzyskania właściwych efektów opisanych na etykiecie produktu, co umożliwia dezynfekcję zapobiegającą zakażeniom SARS-CoV-2. Jeśli są już Państwo naszymi klientmi, można zwrócić się do przedstawiciela Ecolab w celu uzyskania szczegółowych informacji. W przeciwnym wypadku zachęcamy do odwiedzenia witryny Ecolab.com, aby skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie.

*W Stanach Zjednoczonych produkt musi być wstępnie zatwierdzony przez US EPA. Musi to być środek dezynfekcyjny przeznaczony dla szpitali i posiadać zatwierdzone określenie „Emerging Viral Pathogen” na etykiecie głównej.

Ecolab Expert

Ed Snodgrass

RD&E Program Lead, Institutional

Ed Snodgrass jest inżynierem chemikiem z ponad 15-letnim doświadczeniem w opracowywaniu nowych produktów i zapewnianiu ich skuteczności w branży hotelarskiej, w placówkach opieki długoterminowej i w branży spożywczej.

P. Jak należy postępować z bielizną pościelową, pościelą i innymi tkaninami?
O. Obecnie nie ma dowodów na to, że wirusy układu oddechowego, takie jak COVID-19, rozprzestrzeniają się przez tkaniny, bieliznę pościelową lub pościel. Ponieważ choroby mogą być roznoszone drogą kropelkową, zaleca się stosowanie odpowiedniej procedury zapobiegającej zakażeniom podczas zmiany i prania bielizny pościelowej oraz pościeli.

Pracownicy hoteli i szpitali powinni zawsze nosić odpowiednie środki ochrony osobistej podczas pracy z zabrudzoną pościelą. Jeśli gość lub pacjent jest zakażony COVID-19​​​​​​​, należy wykonać następujące czynności:

  • Podczas sprzątania pokoju należy spakować pościel i przechowywać ją w izolacji, dopóki nie zostanie włożona do pralki.
  • Do prania należy wykorzystywać co najmniej standardowy środek piorący i suszyć pranie zgodnie ze standardowymi wytycznymi dotyczącymi suszenia bielizny pościelowej.
  • Należy dotykać czystej pościeli w ograniczonym stopniu, złożyć ją i przechowywać w czystym, suchym miejscu.
  • Nie należy dotykać czystej bielizny pościelowej natychmiast po zajmowaniu się zabrudzoną bielizną pościelową.

Zachęcamy do kontaktu przedstawicielem Ecolab, aby uzyskać informacje na temat właściwego protokołu i środków piorąco-dezynfekcyjnych.

P. Spa, jacuzzi – co robić?
O.
Osoby zakażone nie powinny korzystać z tych obszarów. Powierzchnie najczęściej dotykane powinny być regularnie dezynfekowane. Należy postępować zgodnie ze standardowymi procedurami dotyczącymi konserwacji basenu, spa lub jacuzzi. Obecnie nie ma dowodów na to, że transmisja wirusa odbywa się tą drogą.