Sekusept_Cleaner_2L

Sekusept™ Cleaner

Sekusept™ Cleaner zapewnia doskonałe właściwości myjące i krótki czas działania. Przeznaczony do wstępnego mycia materiałów endoskopowych i medycznych, usuwa osady organiczne. Ten produkt może być również używany w myjniach ultradźwiękowych.

Charakterystyka produktu

Bezpiecznie usuwa wszystkie rodzaje plam.

  • Bardzo dobra wydajność czyszczenia
  • Wysoki poziom kompatybilności materiałowej
  • Zgodnie ze standardem RKI, nie wymaga czyszczenia wstępnego
Główne cechy Korzyści
Dobra kompatybilność materiałowa Do delikatnego, ręcznego mycia wstępnego przyrządów medycznych, osprzętu termolabilnego i endoskopów elastycznych. Odpowiedni także do masek i akcesoriów respiratora. Odpowiedni do kąpieli ultradźwiękowych
Wydajna kombinacja surfaktantów czyszczących Usuwa nawet trudne plamy organiczne, takie jak wysuszona krew i białko.
Preparat przyjazny dla użytkownika Przyjemny zapach, lekkie zielono-żółte zabarwienie zapewnia prawidłowe rozpoznawanie przyrządów w roztworze, niskie stężenie robocze.

Normalne dozowanie 0,5 do 1%, dla trudniejszych plam maksymalnie 2%. W przypadku użycia środka czyszczącego Sekusept™ jako wzmacniacza mycia najpierw należy użyć roztworu dezynfekującego, a następnie dodać środek Sekusept™.

Instrukcje dotyczące użycia: umieścić przyrządy w roztworze i całkowicie zamoczyć. Czyścić przyrządy zgodnie z instrukcjami producenta, również mechanizmy (np. poprzez szczotkowanie, wycieranie), aż staną się one widocznie czyste. Podczas stosowania w myjkach ultradźwiękowych, zwrócić uwagę na przykrycie komory myjki w trakcie pracy urządzenia. Po zakończeniu mycia wyjąć przedmioty z roztworu i przepłukać wodą o jakości co najmniej wody pitnej. Następnie wysuszyć powierzchnie zewnętrzne, zwłaszcza zagłębienia (na przykład w kanałach endoskopowych).

Do dalszej części procesu utylizacji polecamy nasze produkty z asortymentu produktów Sekusept™ lub Sekumatic™.

Uwaga: Do przygotowania roztworów czyszczących należy używać wyłącznie wody (maksymalnie 25°C).

Dozowanie

Przykład aplikacji 10 litrów:

1% roztwór roboczy = 100 ml
Środek czyszczący Sekusept™ + 9,9 litrów wody

Skład

Nikotynowy środek powierzchniowo czynny, rozpuszczalnik, sekwestrant, dodatek alkaliczny, środek zapachowy, barwnik.

Użycie (po rozpoczęciu) Okres trwałości
 
W pojemniku
 
do nadrukowanego terminu ważności
 
Jako przygotowany roztwór aplikacyjny2
 
do 14 dni

1
W celu zapewnienia właściwego przechowywania środków higienicznych i dezynfekujących należy przechowywać oryginalne pojemniki (kanistry, wiadra lub butelki) ze skoncentrowanymi środkami dezynfekującymi (lub w proszku) w temperaturze poniżej 25°C, w suchym i czystym otoczeniu. Krótki okres przechowywania poniżej lub powyżej wskazanej temperatury przechowywania (np. podczas transportu) nie zmniejszy skuteczności.
Po każdym użyciu pojemniki należy szczelnie zamknąć. Należy również uważać, aby koncentrat pozostający w pojemniku nie został zanieczyszczony podczas przygotowywania roztworu do użycia.

2
Przy założeniu, że nakładany roztwór nie jest zanieczyszczony materiałem organicznym, należy go przechowywać w czystym, zamkniętym pojemniku lub przykrytym basenie przyrządu.
Należy zwrócić uwagę na odpowiednie oznakowanie na pojemnikach, w których przechowywane są roztwory środka dezynfekującego, np. zawartość, stężenie, data, okres ważności i numer partii. Wykorzystane i organicznie zanieczyszczone roztwory należy zmieniać co najmniej raz w ciągu dnia zgodnie z zaleceniem RKI.

Dane chemiczno-fizyczne
Gęstość 20°C 1,04 g/cm3
Wartość pH* (koncentrat) 20°C około 12
Zakres pH* (roztwór 1-2%) 20°C około 9-10

* Pomiary wartości pH w warunkach roboczych zawsze należy prowadzić przy użyciu miernika pH z kompensacją temperatury.

 

pikto_instrumente_manuellMycie urządzeń medycznych

 

 

INNE PRODUKTY DO MYCIA I DEZYNFEKCJI NARZĘDZI

Poniżej przedstawiamy listę powiązanych ofert:

DO POBRANIA

Szczegółowe informacje na temat produktu, w tym wielkości opakowań i kody produktów, są dostępne w broszurze produktowej poniżej.

Healthcarereceptionarea550x310
ZOSTAŃ NASZYM KLIENTEM

Współpracując z klientami, Ecolab Healthcare zapewnia im poprawę wydajności, lepsze efekty końcowe oraz minimalizację ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.