Ecolab oferuje środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, które zabijają wirusa wywołującego COVID-19 w ciągu 30 sekund

Dwa produkty Ecolab wykorzystywane we wszystkich branżach w Europie wykazują skuteczne działanie przeciwko nowemu koronawirusowi (SARS-CoV-2)

30 listopada 2020 r.
Udowodniono, że produkty Skinman Soft Protect FF oraz Sirafan Speed zabijają wirusa wywołującego COVID-19

Skinman Soft Protect FF, wysokiej jakości preparat na bazie alkoholu do dezynfekcji rąk, oraz środek do dezynfekcji powierzchni Sirafan Speed zabijają wirusa, który wywołuje chorobę COVID-19

Wallisellen, Szwajcaria - Niezależne testy potwierdziły skuteczność gamy produktów Ecolab do utrzymania higieny i dezynfekcji przeciwko wirusowi, który wywołuje chorobę COVID-19. W testach koordynowanych przez Dr Brill & Partner GmbH i przeprowadzonych przez niemiecki Uniwersytet Ruhr Bochum udowodniono, że wysokiej jakości preparat na bazie alkoholu do dezynfekcji rąk Skinman Soft Protect FF oraz środek do dezynfekcji powierzchni Sirafan Speed zabijają wirusa, który wywołuje chorobę COVID-19.

Skuteczna higiena rąk i mycie powierzchni mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się infekcji wirusowej. Na podstawie kilku badań naukowych12 szacuje się, że SARS-CoV-2 potrafi przeżyć kilka dni na skórze oraz na innych powierzchniach. Według Światowej Organizacji Zdrowia częsta dezynfekcja powierzchni i odpowiednia higiena rąk są określane jako niezbędne środki mające na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-23.

„Mycie rąk i powierzchni to jeden z niewielu środków, które można zastosować do walki z pandemia” — twierdzi Sam de Boo, prezes Western Europe Ecolab. „Chcemy, aby ludzie zrozumieli i dostrzegli korzyści płynące z utrzymania higieny. Dzięki gamie produktów Ecolab o udowodnionej skuteczności przeciwko wirusowi COVID-19 ludzie czują się pewniej i szybciej przyjmują hignieniczne zachowania, które wspomagają wyhamowanie pandemii i chronią zdrowie publiczne”.
Preparaty Ecolab do dezynfekcji są wykorzystywane w wielu krytycznych branżach, w tym w produkcji żywności i branży usług spożywczych, handlu żywnością, w hotelarstwie, opiece zdrowotnej i placówkach opieki długoterminowej. Branże te stosują dobre praktyki w zakresie higieny, takie jak dezynfekcja rąk i powierzchni, w celu ochrony swojego personelu, pacjentów i klientów. Ecolab oferuje doradztwo i protokoły, które zapewniają skuteczne stosowanie produktów i procesów związanych z dezynfekcją.

O produktach

Skinman Soft Protect FF to alkoholowy preparat w płynie do dezynfekcji rąk z unikalną, bezpieczną dla skóry formułą i o pełnej skuteczności wirusobójczej w 30 sekund zgodnie z normą EN 14476. Produkt jest skuteczny przeciwko bakteriom, drożdżom i wirusom. Wysokiej jakości formuła zapewnia niezbędną ochronę skóry za sprawą właściwości nawilżających i regenerujących skórę.

Sirafan Speed to gotowy do użycia preparat do szybkiej dezynfekcji powierzchni o, który nie wymaga spłukiwania. Jest skuteczny przeciwko bakteriom, grzybom i wirusom otoczkowym. Połączenie aktywnych składników zapewnia szybkie działanie dezynfekcyjne na powierzchniach mających kontakt z żywnością, takich jak stoły, krajalnice i szatkownice.

Ecolab dostarcza także szeroki asortyment innych produktów do higieny rąk i dezynfekcji powierzchni, które tak samo jak dwa powyższe produkty, są zgodne z Europejską Dyrektywą Dotyczącą Produktów Biobójczych (BPR), EN 14476, co oznacza, że są one skuteczne przeciwko wirusom otoczkowym, w tym przeciwko koronawirusom.

O Ecolab


Jako zaufany partner obsługujący klientów w ponad trzech milionach lokalizacji, Ecolab (ECL) to światowy lider w zakresie rozwiązań i usług związanych z wodą, higieną oraz zapobieganiem zakażeniom. Osiągająca roczne obroty wynoszące 13 mld USD firma Ecolab zatrudnia 45 000 pracowników i zapewnia kompleksowe rozwiązania bazujące na danych oraz spersonalizowane usługi, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste i bezpieczne środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i energii, zwiększają wydajność eksploatacyjną oraz wspierają zrównoważony rozwój u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, turystyce oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Obserwuj nas na Twitterze: @ecolab; Facebooku: facebook.com/ecolab; LinkedIn Ecolab; lub Instagramie: Ecolab Inc.

Kontakt dla mediów:
Laetitia Tettamanti
Communications Manager Ecolab Europe
Laetitia.tettamanti@ecolab.com
+44 7795300685

1 Aerosol and surface stability of HCoV-19 (SARS-CoV-2) compared to SARS-CoV-1. van Doremalen N, Bushmaker T, Morris DH, Holbrook MG, Gamble A, Williamson BN, Tamin A, Harcourt JL, Thornburg NJ, Gerber SI, Lloyd-Smith JO, de Wit E, Munster VJ. N Engl J Med. 2020 Mar 17. doi: 10.1056/NEJMc2004973.. PMID: 32182409.
2 Ryohei Hirose, Hiroshi Ikegaya, Yuji Naito, Naoto Watanabe, Takuma Yoshida, Risa Bandou, Tomo Daidoji, Yoshito Itoh, Takaaki Nakaya, Survival of SARS-CoV-2 and influenza virus on the human skin: Importance of hand hygiene in COVID-19, Clinical Infectious Diseases, , ciaa1517, https://doi.org/10.1093/cid/ciaa1517
3 https://www.who.int/infection-prevention/campaigns/clean-hands/WHO_HH-Community-Campaign_finalv3.pdf


Powiązane informacje