Ecolab zamierza dostarczyć NHS pięć milionów litrów preparatu do dezynfekcji rąk

Aby pomóc National Health Service w walce z pandemią, firma Ecolab rozpoczęła rekordową produkcję kluczowego produktu do higieny na terenie Wielkiej Brytanii.

08 września 2020 r.
NHS

Ecolab dostarcza NHS pięć milionów litrów preparatu do dezynfekcji rąk.

Northwich, Wielka Brytania — 24 sierpnia 2020 r. — firma Ecolab, światowy lider w zakresie rozwiązań i usług związanych z wodą, higieną oraz zapobieganiem zakażeniom, do końca tego roku dostarczy do łańcucha dostaw NHS pięć milionów litrów preparatu do dezynfekcji rąk Skinman Soft Protect FF

Ecolab jest stałym dostawcą NHS, zapewniając kluczowe rozwiązania w zakresie zapobiegania infekcjom oraz usług i szkoleń, których celem jest zapewnienie czystszego, bezpieczniejszego i zdrowszego środowiska pracy w ochronie zdrowia. W trakcie pandemii COVID-19 znacznie wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania zapobiegające zakażeniom. Ecolab ściśle współpracuje z łańcuchem dostaw NHS, by zagwarantować dostawę odpowiednich produktów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne w opiece zdrowotnej i społecznej NHS.  

„Ecolab jest wiarygodnym partnerem w samym środku kryzysu” — twierdzi Miranda Gordon, Head of Category, Wound Care and Infection Control (dyrektor ds. leczenia ran i kontroli zakażeń) w łańcuchu dostaw NHS. „Ich zespół ds. ochrony zdrowia jest zawsze dostępny pod telefonem i dowiódł swojej elastyczności podczas dostarczania produktów do dezynfekcji. Teraz, gdy szczyt zachorowań jest już za nami, budujemy nowe zapasy najważniejszych produktów, aby przygotować się na niespodziewane sytuacje. Jesteśmy wdzięczni Ecolab za ciągłe wsparcie”.

Ecolab zwiększyło możliwości produkcyjne w całej Europie o 700 procent, by sprostać zapotrzebowaniu na kluczowe rozwiązania w zakresie zapobiegania zakażeniom. Aby dostarczyć tę rekordową ilość preparatu do dezynfekcji rąk do łańcucha dostaw NHS, Ecalab zmobilizowało placówkę produkcyjną Weavergate w Northwich w Cheshire w Wielkiej Brytanii. W ciągu sześciu tygodni zespół produkcyjny wprowadził nową mieszalniczo-rozlewniczą linię produkcyjną, aby lokalnie wytwarzać duże ilości alkoholowego preparatu do dezynfekcji rąk do użytku profesjonalnego. Pierwsze pojemniki zostały napełnione i dostarczone na początku lipca, a dalsze usprawnienia pomogą we wrześniu produkować ćwierć miliona pojemników tygodniowo. Zatrudniono lokalnie dwudziestu nowych pracowników, by wspomóc zespół produkcyjny liczący ponad 50 pełnoetatowych pracowników.

„Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z łańcuchem dostaw NHS, dostarczając NHS i opiece zdrowotnej w Wielkiej Brytanii produkt o kluczowym znaczeniu” — mówi Howard Wilkinson, Vice President (wiceprezes) Ecolab Healthcare na obszar Europy Północnej i Zachodniej. „Większy zespół Ecolab niestrudzenie pracował nad przeorganizowaniem i przeskalowaniem naszej lokalnej produkcji w celu dostarczenia rozwiązań na lokalny rynek w czasie krótszym niż sześć tygodni. Nasza szybka reakcja odzwierciedla siłę globalnej firmy o lokalnym zasięgu w Wielkiej Brytanii podczas pandemii COVID-19”. 

Pięć milionów litrów preparatu Skinman Soft Protect FF zostanie dostarczonych w jednolitrowych pojemnikach. Skinman Soft Protect FF to alkoholowy preparat w płynie do dezynfekcji rąk z unikalną, bezpieczną dla skóry formułą i o pełnej skuteczności wirusobójczej w 30 sekund zgodnie z normą EN 14476. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie przeniesienia pojawiających się patogenów jest stosowanie alkoholowego preparatu do dezynfekcji rąk, deklarującego skuteczność przeciwko wirusom osłonkowym. Ecolab dostarcza także szeroką gamę produktów do higieny rąk i wysokiej klasy produkty do dezynfekcji powierzchni, które są zgodne z normą EN 14476 lub wykazują ograniczoną skuteczność przeciwko wirusowi Vaccinia zgodnie z normą EN 14476.

Firma Ecolab jest zaangażowana we wspieranie placówek opieki zdrowotnej w całej Europie i współpracuje z 8700 szpitalami w ponad 90 krajach na całym świecie.

O Ecolab

Jako zaufany partner obsługujący klientów w ponad trzech milionach lokalizacji, Ecolab (ECL) to światowy lider w zakresie rozwiązań i usług związanych z wodą, higieną oraz zapobieganiem zakażeniom. Osiągająca roczne obroty wynoszące 13 mld USD firma Ecolab zatrudnia 45 000 pracowników i zapewnia kompleksowe rozwiązania bazujące na danych oraz spersonalizowane usługi, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste i bezpieczne środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i energii, zwiększają wydajność eksploatacyjną oraz wspierają zrównoważony rozwój u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, turystyce oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.  

 

###

 

Powiązane informacje