Ecolab wprowadza wielopoziomowy program ochrony pralni PROTEX360°

Zintegrowane rozwiązania zapewniające bezpieczne i wydajne funkcjonowanie pralni, które wznowiły działalność po zakończeniu pandemii COVID-19

12 czerwca 2020 r.
Zintegrowane rozwiązania zapewniające bezpieczne i wydajne funkcjonowanie pralni, które wznowiły działalność po zakończeniu pandemii COVID-19

Wallisellen, Szwajcaria – 10 czerwca 2020 r. – Ecolab Inc., światowy lider w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, bezpieczeństwem żywności i zapobieganiem zakażeniom, wprowadził program PROTEX360°, który pomaga pralniom komercyjnym oraz firmom wypożyczającym tekstylia bezpieczne wznowienie działalności, a także osiągnięcie pełnej ochrony.


PROTEX360° opiera się na pięciu solidnych podstawach: roztworach do prania tekstyliów, planach zachowania higieny mających na celu ochronę bielizny pościelowej, ludzi i zakładów, kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego, wsparciu technicznym oraz szkoleniach. To podejście oparte na pięciu filarach pomaga zapewnić skuteczną ochronę tekstyliów oraz bezpieczne, wydajne wznawianie działalności i zarządzanie pralnią.


„Od początku 2020 r. wybuch epidemii COVID-19ma bezprecedensowy wpływ na cały świat, szczególnie na sposób życia i myślenia ludzi” – mówi Patrice Sarrazin, Global Senior Portfolio Manager (starszy globalny menedżer ds. produktów) Ecolab Textile Care w Europie. „W odpowiedzi na tę sytuację zespół ekspertów Ecolab Textile Care szuka rozwiązań, które mogą pomóc naszym klientom i branży w zwalczaniu pandemii, podkreślając ważną rolę higieny. Dzięki PROTEX 360° możemy zapewnić pralniom niezbędne narzędzia i zasoby, aby mogły stale utrzymywać bezpieczeństwo w trakcie pandemii i izolacji oraz po ich zakończeniu”.


Właściwe czyszczenie i dezynfekcja tekstyliów to istotna część skutecznego programu zapobiegania i kontroli zakażeń. Podstawa programu PROTEX360° podkreśla znaczenie bezpiecznych i czystych tekstyliów oraz zapewnia pralniom wskazówki dotyczące osiągnięcia szerokiego spektrum skuteczności w zakresie dezynfekcji (bakterie, drożdże, grzyby, wirusy) przy użyciu zarejestrowanych procesów D+. Na przykład, zgodnie z nowym rozporządzeniem BPR, procesy mające być skuteczne przeciwko wirusom muszą spełniać normę EN 14476.

"Postrzeganie czystych, wolnych od zarazków i higienicznych tekstyliów nigdy nie było ważniejsze niż obecnie. Jednak sama czystość już nie wystarcza. Możliwość dostosowania protokołów higienicznych do „nowej normalności” po zakończeniu pandemii po COVID-19 i skuteczne przekazywanie informacji stało się jednym z najwyższych priorytetów”.Valentina Fontana, Ecolab


Marketing Manager South i menedżer programu ochrony pralni PROTEX 360°

Protokoły higieniczne mają podstawowe znaczenie dla zagwarantowania zdrowia i bezpieczeństwa środowiska w miejscu pracy. Podstawa programu PROTEX 360° opierająca się na planie zachowania higieny zawiera wytyczne, protokoły i procedury zapewniające bezpieczne stosowanie środków chemicznych potrzebnych do mycia i dezynfekcji różnych obszarów pralni.


Normy higieny w zakresie ryzyka zakażenia podczas i po zakończeniu prania są kluczowymi składnikami elementu programu PROTEX360° dotyczącego kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Możemy wspierać pralnie w otrzymaniu certyfikatu (zgodnie z wytycznymi RAL lub normami EN 14065 i/lub EN 14698), łącząc wiedzę oraz szkolenia zespołu ekspertów Ecolab w zakresie przygotowania, monitorowania i dostosowywania odpowiednich protokołów dotyczących higieny.


„Postrzeganie czystych, wolnych od zarazków i higienicznych tekstyliów nigdy nie było ważniejsze niż obecnie. Jednak sama czystość już nie wystarcza. Możliwość dostosowania protokołów w zakresie higieny do „nowej normalności” po zakończeniu pandemii COVID-19 i skuteczne przekazywanie informacji stało się jednym z najwyższych priorytetów” – tłumaczy Valentina Fontana, menedżer programu PROTEX360° w Ecolab. „Bezpieczeństwo pacjentów i konsumentów zaczyna się w pralni, a my jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w zapewnianiu czystszych, bezpieczniejszych i zdrowszych środowisk”.


Aby dowiedzieć się więcej o PROTEX360°, odwiedź stronę programu


O Ecolab

Jako zaufany partner obsługujący klientów w ponad trzech milionach lokalizacji, Ecolab (ECL) to światowy lider w zakresie rozwiązań i usług związanych z wodą, higieną oraz zapobieganiem zakażeniom. Osiągająca roczne obroty wynoszące 13 mld USD firma Ecolab zatrudnia 45 000 pracowników i zapewnia kompleksowe rozwiązania bazujące na danych oraz spersonalizowane usługi, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste i bezpieczne środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i energii, zwiększają wydajność eksploatacyjną oraz wspierają zrównoważony rozwój u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, turystyce oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Powiązane informacje

 

Wyświetl wszystkie aktualności