1. Strona główna
  2. Ecolab przejmie firmę CID Lines, globalnego dostawcę rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa biologicznego i higieny pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich

Ecolab przejmie firmę CID Lines, globalnego dostawcę rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa biologicznego i higieny pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich

09 stycznia 2020 r.
Livestock Biosecurity

CID Lines to globalny dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa biologicznego i higieny pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

ST. PAUL, Minn. — (BUSINESS WIRE ) — Ecolab Inc., światowy lider w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, bezpieczeństwem żywności i higieną, osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia CID Lines, czołowego światowego dostawcy rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa biologicznego i higieny pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

Podstawowa działalność CID Lines obejmuje pełną gamę rozwiązań w zakresie czyszczenia, dezynfekcji i higieny dla ferm trzody chlewnej, drobiu i ferm mlecznych, obsługujących ponad 300 000 gospodarstw rolnych w ponad 100 krajach. Przychody tej prywatnej firmy z siedzibą w Ypres w Belgii wyniosły w 2019 roku około 113 milionów USD.

„Bogata oferta produktów CID Lines, zakres zastosowań i wiedza specjalistyczna dotycząca gospodarki rolnej zapewniają Ecolab pozycję w rosnącym segmencie bezpieczeństwa biologicznego zwierząt gospodarskich oraz drobiu, a także możliwości wykorzystania naszej globalnej obecności w celu zwiększenia ekspansji, szczególnie w Azji, gdzie ten segment szybko się rozwija” — powiedział Nick Alfano, Vice President Ecolab i General Manager działu Global Food & Beverage.

Większe rozmiary stad i trzody, zwiększenie produkcji białka, ograniczenie stosowania antybiotyków oraz bardziej rygorystyczne przepisy powodują zwiększenie zapotrzebowania na wiedzę i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa biologicznego oraz higieny pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich i drobiu, które mają na celu pomoc w zapewnieniu zdrowia zwierząt oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób, które mogą mieć negatywny wpływ na produkcję i rentowność gospodarstwa.

​„Liczymy na kontynuację tej trajektorii wzrostu i nawiązanie współpracy z Ecolab” — powiedział Koen Brutsaert, współzałożyciel i dyrektor generalny CID Lines. „Nasze nastawienie na zdrowie zwierząt jest zgodne z wartościami Ecolab w zakresie bezpiecznej żywności i zdrowego środowiska”.

Przejęcie podlega kontroli regulacyjnej, która ma nastąpić w drugim kwartale 2020 r. Do czasu rozliczenia operacji przejęcia obie firmy będą działały osobno. Żadne inne szczegóły nie zostały podane.

O Ecolab
Jako zaufany partner obsługujący klientów w ponad trzech milionach lokalizacji, Ecolab (ECL) to światowy lider w zakresie zwiększania wydajności biznesowej, który jednocześnie zapewnia ochronę nie tylko ludzi, ale i kluczowych zasobów naturalnych. Firma Ecolab, która osiąga roczne obroty na poziomie 15 mld USD i zatrudnia 50 000 pracowników, zapewnia kompleksowe rozwiązania bazujące na danych oraz świadczy takie usługi u klientów, które promują bezpieczeństwo żywności, ochronę zdrowia, optymalizują zużycie wody i energii oraz zwiększają wydajność eksploatacyjną u klientów z branży spożywczej, opieki zdrowotnej, energetycznej, hotelarskiej i przemysłowej w ponad 170 krajach na całym świecie.www.ecolab.com.

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.

(ECL-A)

Inwestorzy:
Michael Monahan
+1 651 250 2809

Andrew Hedberg
+1 651 250 2185

Media:
Roman Blahoski
+1 651 250 4385
roman.blahoski@ecolab.com

Laetitia Tettamanti
+44 (0) 7795300685
laetitia.tettamanti@ecolab.com

Udostępnij

 

Udostępnij

Powiązane informacje