1. Strona główna
  2. Ecolab dołącza do inicjatywy ONZ „Global Compact” Business Ambition for 1.5⁰C

Ecolab dołącza do inicjatywy ONZ „Global Compact” Business Ambition for 1.5⁰C

Celem firmy jest ograniczenie emisji o 50% do roku 2030, a następnie zredukowanie jej do poziomu zerowego netto do 2050 r.

05 grudnia 2019 r.

ST. PAUL, Minnesota. — 5 grudnia 2019 r. — Firma Ecolab Inc., światowy lider w dziedzinie technologii i usług związanych z oszczędzaniem wody, energii elektrycznej i utrzymaniu higieny, ogłosiła dzisiaj, że dostosuje swoją działalność oraz łańcuch dostaw do inicjatywy ONZ „Global Compact” Business Ambition for 1.5⁰C, ograniczając swoją emisję dwutlenku węgla o połowę do roku 2030 i do poziomu zerowego netto do 2050 r. Firma jest angażuje się w działania na rzecz ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5 stopnia Celsjusza (2,7 F) w stosunku do poziomu sprzed epoki przemysłowej. Limit ten został uznany za konieczny przez ONZ, aby uniknąć poważnych konsekwencji związanych ze zmianami klimatycznymi.

„Zmiany klimatyczne wymagają podjęcia natychmiastowych działań i wzmożenia naszych starań w celu ograniczenia ich wpływu” — powiedział Douglas M. Baker Jr., Chairman i CEO Ecolab. „Nie znamy jeszcze wszystkich odpowiedzi dotyczących tego, jak dojść do zerowego poziomu emisji dwutlenku węgla, lecz firmy muszą się w tym celu porozumieć i nadać rozpędu wszystkim wysiłkom. Właśnie dlatego Ecolab zobowiązuje się do spełnienia założeń inicjatywy 1,5°C”.

Aby spełnić te założenia, Ecolab podejmie następujące działania:

  • Przejście na w 100% odnawialne źródła energii w swojej globalnej działalności. W 2018 r. firma podpisała porozumienie na rzecz zakupu wirtualnej energii elektrycznej —Virtual Power Purchase Agreement —które pokryje 100% jej zapotrzebowania na energię elektryczną w Ameryce Północnej po uruchomieniu w roku 2020 farmy wiatrowej, którą pomaga sfinansować. Obecnie 99,4% energii elektrycznej Ecolab w Europie pochodzi z odnawialnych źródeł.
  • Rozwój projektów związanych z efektywnością energetyczną w zakładach Ecolab, budynkach biurowych i działalności na całym świecie.
  • Przejście na elektryczną flotę pojazdów serwisowych.
  • Współpraca z partnerami z łańcucha dostaw w celu przyjęcia równie ambitnych celów klimatycznych.

Poza inicjatywami obejmującymi własną działalność Ecolab pomaga firmom z całego świata w zwiększeniu zdolności adaptacji do zmian klimatycznych. Niedobór wody nasila się na skutek zmian klimatycznych, a w roku 2018 firma Ecolab pomogła klientom zaoszczędzić 188 miliardów galonów wody. Użycie wody wymaga również znacznej ilości energii, więc powyższa oszczędność wody pozwoliła uniknąć zużycia energii na poziomie 19 trylionów BTU i emisji gazów cieplarnianych na poziomie 1,1 miliona.

„Woda jest brakującym ogniwem w debacie klimatycznej” — powiedział Emilio Tenuta, Vicepresident ds. zrównoważonego rozwoju firmy. „Jeśli światowa gospodarka poczyniłaby postępy w sferze zrównoważonej gospodarce wodnej, udałoby się zrobić znaczący krok w kierunku uczynienia klimatu bardziej odpornym na zmiany i ograniczenia emisji dwutlenku węgla”.

W raporcie Międzyrządowego Zespołu ONZ ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) z 2018 roku pt. „Globalne ocieplenie o 1,5°C” stwierdzono, że wzrost temperatury o 2 stopnie Celsjusza (3,6 F) powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej nie jest już uznawany za bezpieczny. IPCC stwierdził, że w celu uniknięcia poważnych konsekwencji zmian klimatycznych globalne ocieplenie musi zostać ograniczone do poziomu 1,5 stopnia Celsjusza (2,7 F).

Inicjatywa ONZ „Global Compact” to grupa ponad 9500 firm, które współpracują w celu rozwijania bardziej zrównoważonych sposobów prowadzenia działalności. W 1 r. stworzyła ona inicjatywę Business Ambition for 1.5⁰C, by zachęcić firmy do przyczynienia się do osiągnięciu tego celu. Do 4 grudnia 2019 r. do Business Ambition for 1.5⁰C dołączyło 140 firm.

O Ecolab

Firma Ecolab (ECL) współpracuje z niemal trzema milionami klientów, stając się światowym liderem w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, higieną i energią, które chronią ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne. Ecolab, którego roczne przychody ze sprzedaży osiągnęły 15 miliardów dolarów, a liczba współpracowników wyniosła 50 000, zapewnia kompleksowe rozwiązania i usługi świadczone bezpośrednio u klienta, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i prądu, zwiększają wydajność eksploatacyjną u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, branży energetycznej, usługach turystycznych oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.

###

Kontakt:

Roman Blahoski

651.250.4385

MediaRelations@Ecolab.com

5 grudnia 2019 r.

 

Powiązane informacje