WSPÓŁPRACA ECOLAB I GREEN KEY NA RZECZ ZWIĘKSZENIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU HOTELI I RESTAURACJI W EUROPIE

Współpraca pomoże promować zrównoważony rozwój w branży hotelarskiej poprzez zapewnienie trwałych i wydajnych rozwiązań w zakresie higieny

02 grudnia 2019 r.
Globalna ankieta przeprowadzona przez koncern turystyczny TUI Group wykazała, że 66% podróżnych oczekuje od branży turystycznej tworzenia i promowania usług przestrzegających zasad zrównoważonego rozwoju.

Każdego dnia Ecolab współpracuje z klientami na całym świecie, by osiągać więcej przy mniejszych nakładach — korzystając z innowacyjnych rozwiązań mających na celu poprawę wyników biznesowych i ochronę kluczowych zasobów. Współpraca Ecolab z Green Key ma na celu promowanie korzystania ze zrównoważonych rozwiązań w hotelach i restauracjach w Europie, by sprostać oczekiwaniom klientów i osiągnąć oraz zachować certyfikację Green Key.

„Dostarczamy klientom rozwiązania i usługi, które pomagają zapewnić czystość i bezpieczeństwo operacji, umożliwiając im osiąganie zarówno celów operacyjnych, jak i tych związanych ze zrównoważonym rozwojem” — powiedział Maarten Potjer, Vice President i General Manager jednostki biznesowej Ecolab Institutional w Europie. „Poprzez współpracę z Green Key, możemy pomóc branży hotelarskiej spełniać wciąż rosnące oczekiwania konsumentów związane ze zrównoważonym rozwojem poprzez uzyskanie akredytacji Green Key”.

„Ścisła współpraca z liderami rynku i organizacjami świadomymi w kwestii środowiska, takimi jak Ecolab, odbywa się z obopólną korzyścią. Umożliwia to zwiększenie zasięgu, a nasi partnerzy mogą dzięki temu podkreślić swoje zaangażowanie w rozwiązywanie problemów związanych ze środowiskiem” — powiedział Finn Bolding Thomsen, Dyrektor Green Key.

Więcej informacji o zaangażowaniu Ecolab w zrównoważony rozwój znajdą Państwo na stronie www.ecolab.com/sustainability/product-responsibility.

###

O Ecolab
Jako zaufany partner obsługujący klientów w blisko trzech milionach lokalizacji Ecolab Inc. to światowy lider w dziedzinie technologii i usług związanych z oszczędzaniem wody i energii elektrycznej oraz utrzymaniem higieny, który zapewnia ochronę ludzi i istotnych zasobów naturalnych. Osiągając roczną sprzedaż na poziomie 15 miliardów USD i zatrudniając 49 000 pracowników, Ecolab dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi świadczone bezpośrednio u klienta w celu promowania bezpiecznej żywności, utrzymania czystego środowiska, optymalizacji zużycia wody i energii elektrycznej oraz zwiększenia wydajnści eksploatacyjnej u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, branży energetycznej, hotelarskiej i przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie. www.ecolab.com

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.


Kontakt z Ecolab:
Laetitia Tettamanti
laetitia.tettamanti@ecolab.com


O Green Key
Nagroda Green Key to czołowy standard doskonałości w kwestii odpowiedzialności środowiskowej i zrównoważonej działalności w branży turystycznej.

Ten prestiżowy certyfikat ekologiczny reprezentuje zaangażowanie przedsiębiorstw na rzecz spełnienia w ich placówkach rygorystycznych kryteriów ustanowionych przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education). Green Key zapewnia gości, że poprzez pozostanie przy certyfikacji pomagają oni wprowadzać zmiany mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Wysokie standardy środowiskowe, których oczekuje się od tych przedsiębiorstw, są zachowywane poprzez prowadzenie rygorystycznej dokumentacji i częste audyty. Nagroda Green Key wręczana jest hotelom, hostelom, małym ośrodkom noclegowym, polom kempingowym, ośrodkom letniskowym, centrom konferencyjnym, restauracjom i atrakcjom.


Kontakt z Green Key:
Finn Bolding Thomsen
finn@fee.global

 

Powiązane informacje