1. Strona główna
  2. Ecolab wprowadza Ocenę Kultury Bezpieczeństwa Żywności w celu poprawy zachowań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa żywności

Ecolab wprowadza Ocenę Kultury Bezpieczeństwa Żywności w celu poprawy zachowań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa żywności

07 czerwca 2019 r.

ST. PAUL, Minn.--(BUSINESS WIRE)-- W ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności, odbywającego się 7 czerwca, firma Ecolab Inc., globalny lider w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa żywności, wprowadziła Ocenę Kultury Bezpieczeństwa Żywności, innowacyjne i sprawdzone narzędzie do mierzenia i udoskonalania zachowań z zakresu bezpieczeństwa żywności oraz poprawy ogólnej kultury bezpieczeństwa żywności w organizacjach sprzedających żywność.

Konsumenci oczekują coraz więcej świeżej żywności i zróżnicowanego wyboru w sklepach spożywczych, restauracjach i w branży gastronomicznej. Coraz większy wybór może prowadzić do zwiększonego ryzyka związanego z bezpieczeństwem żywności, a firmy poszukują lepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom.

„Aby skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo żywności, należy dodawać nowe techniki zmniejszające ryzyko do swojego portfolio” twierdzi Adam Johnson, dyrektor zarządzający Ecolab Food Retail Services. „Ocena Kultury Bezpieczeństwa Żywności ma na celu zwiększenie widoczności zachowań i działań pracowników mających styczność z żywnością, menedżerów i kadry zarządzającej oraz zidentyfikowanie obszarów wymagających poprawy”.

Organizacje są często zaznajomione ze standardami i najlepszymi praktykami w zapewnianiu bezpieczeństwa żywności, jednak ryzyko często wynika z zachowań i działań osób za nie odpowiedzialnych. Ocena Kultury Bezpieczeństwa Żywności to seria łatwych do zrozumienia pytań, dotyczących najważniejszych elementów skutecznej kultury z zakresu bezpieczeństwa żywności. Udzielenie na nie odpowiedzi zajmuje tylko kilka minut, a wyniki pomogą zidentyfikować trendy na podstawie unikalnych atrybutów istotnych dla firmy.

„Bezpieczeństwo żywności jest jednoznaczne z zachowaniem”, twierdzi Frank Yiannas, znany ekspert w zakresie bezpieczeństwa żywności i autor książki „Food Safety Culture, Creating a Behavior-Based Food Safety Management System”. Przed objęciem stanowiska w Rządzie Stanów Zjednoczonych, Yiannas opracował ocenę i współpracował z Ecolab, dostarczając ocen, analiz danych, mierząc i zalecając strategie poprawy klientom firmy.

Firma Ecolab może przeprowadzić ocenę na wszystkich szczeblach organizacji. Wyniki oceny ujmowane są w raporcie wraz z omówieniem z podziałem na pytania i kategorie, Indeksem Kultury Bezpieczeństwa Żywności, branżową oceną wydajności oraz rekomendacjami pomagającymi zwiększyć i priorytetyzować działania związane z planowaniem. Firmy mogą dokonywać oceny co roku lub w żądanym odstępie czasu, by zapewnić postępy związane z utrzymywaniem i zwiększeniem kultury z zakresu bezpieczeństwa żywności.

„W dzisiejszym świecie zapewnienie bezpieczeństwa żywności jest niezbędne dla osiągnięcia sukcesu firmy. Bezpieczeństwo żywności nie może czekać”, dodaje Johnson.

Dodatkowe informacje dotyczące Oceny Kultury Bezpieczeństwa Żywności Ecolab dostępne są w witrynie www.foodsafetyculture.com.

O Ecolab

Firma Ecolab (ECL) współpracuje z niemal trzema milionami klientów, stając się światowym liderem w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, higieną i energią, które chronią ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne. Ecolab, którego coroczna wartość sprzedaży osiągnęła 15 miliardów dolarów, a liczba kontrahentów wyniosła 49 000, zapewnia kompleksowe rozwiązania i usługi świadczone bezpośrednio u klienta, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i prądu, zwiększają wydajność eksploatacyjną u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, branży energetycznej, usługach turystycznych oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie.

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.

(ECL-P)

Roman Blahoski
651-250-4385
MediaRelations@Ecolab.com

 

Powiązane informacje

 

Wyświetl wszystkie aktualności