1. Strona główna
  2. Ecolab wręcza nagrodę „Circular Economy Digital Disruptor” podczas gali The Circulars w Davos w Szwajcarii.

Ecolab wręcza nagrodę „Circular Economy Digital Disruptor” podczas gali The Circulars w Davos w Szwajcarii.

20 stycznia 2017 r.

W styczniu 16 r. Wspólnota Młodych Liderów Światowego Forum Ekonomicznego we współpracy z Accenture Strategy, była gospodarzem trzeciego corocznego konkursu Circulars Awards podczas dorocznego spotkania Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Klosters w Szwajcarii. Ceremonia wręczenia nagród pokazała znaczne zaangażowanie ze strony sektora prywatnego, sektora publicznego i społeczeństwa obywatelskiego we wdrażanie gospodarki cyrkulacyjnej, która ma na celu stymulowanie innowacji i wzrostu gospodarczego przy jednoczesnym zmniejszeniu zależności od ograniczonych zasobów naturalnych.

Firma Ecolab, sponsor wydarzenia The Circulars 2017, wręczyła nagrodę „Circular Economy Digital Disruptor”. Jest to forma wyróżnienia dla programu organizacji lub programu z sektora publicznego, który wywiera korzystny wpływ na gospodarkę cyrkulacyjną poprzez wykorzystywanie technologii cyfrowych. Nagrodę wręczyła Jill Wyant, wiceprezes i dyrektor Ecolab, Global Food & Beverage, Global Healthcare i Global Life Sciences. Zwycięzcą została firma Rubicon Global, która oferuje ekologiczne rozwiązania recyklingu i gospodarowania odpadami. Wykorzystuje do tego celu technologie bazujące na chmurze i analizie danych „Big Data", pomagające łączyć klientów z firmami wywożącymi nieczystości.

„Gospodarka cyrkulacyjna jest obecnie ugruntowana jako jeden z głównych sposobów zrównoważonego rozwoju organizacji, miast i ekonomii. Szybki postęp w naukach ścisłych, wzornictwie przemysłowym i innowacjach cyfrowych towarzyszył szybkiemu wdrażaniu modeli cyrkulacyjnych na dużą skalę” — powiedział Dominic Waughray, szef Public Private Partnership na Światowym Forum Ekonomicznym. „Inicjatywa The Circulars (Gospodarka cyrkulacyjna) to ważna inicjatywa Młodych Światowych Liderów wspierana w ramach Światowego Forum Ekonomicznego, mającą na celu wyróżnianie i docenianie przełomowych innowacji i ich efektów”.

Do inicjatywy The Circulars zgłosiło się 237 uczestników z 37 krajów. Panel sędziowski został wyłoniony z grona Młodych Liderów Światowego Forum Ekonomicznego oraz czołowych ekspertów z różnych branż i społeczeństwa obywatelskiego. Pełna lista laureatów została opublikowana w witrynie thecirculars.org.

Informacje o Forum Młodych Światowych Liderów

Forum zostało założone w 2004 r. przez profesora Klausa Schwaba. Forum Młodych Światowych Liderów to wyjątkowa, wielopodmiotowa społeczność najbardziej niezwykłych młodych liderów świata, którzy poświęcają swój czas na wspólne stawianie czoła globalnym wyzwaniom i angażują się we wspólną pracę na rzecz lepszej przyszłości. Młodzi Światowi Liderzy wspólnie pracują nad poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań najtrudniejszych współczesnych problemów poprzez różne inicjatywy i procesy robocze oraz zajmują się kształtowaniem kolejnego pokolenia liderów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.weforum.org/community/forum-young-global-leaders

KONTAKTY DLA MEDIÓW

Kate Askew
Director, Corporate Communications
Telefon: +41 78 655 3005 lub e-mail

W przypadku pytań niezwiązanych z mediami
prosimy o kontakt pod nr +41 44 877 2000

Naazi Feizi
Communications Director, MEA Region Head
Telefon: +971 4 8146961 lub e-mail

W przypadku pytań niezwiązanych z mediami
prosimy o kontakt pod nr +41 44 877 2000

AZJA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA
Eddnell Villena
Communications Manager
Nr telefonu: +65 9823 8652
E-mail: eddnell.villena@ecolab.com

KOREA
Abigail Lee
Communications Specialist
Nr telefonu: +82 10 3338 5166
E-mail: abigail.lee@ecolab.com

JAPONIA
Miki Toyama
Communications Manager
Nr telefonu: +81 70 3617 5593
E-mail: miki.toyama@ecolab.com

AUSTRALIA/NOWA ZELANDIA
Carrie-Ann Jefferies
Senior Communications Specialist
Nr telefonu: +61 418 518 903
E-mail: carrie-ann.jefferies@ecolab.com

Doris Qian
Corporate Communications Manager
Telefon: +8621 6183 2465 lub e-mail

W przypadku pytań niezwiązanych z mediami
zadzwoń +8621 6183 2500

Roman Blahoski
Director, Global Communications

Mesa Denny
Director, Global Communications

Telefon: +1 651 250 4724 lub e-mail

MEKSYK
Alejandro González d’Hyver de las Deses
Communications Manager, Ameryka Łacińska
Telefon: +52 (55) 5001 2935 lub e-mail

BRAZYLIA
Carolina Simonetti
Communications Manager, Brazylia
Telefon: +55 11 2134 2649 lub e-mail

Valeria Prado
Communications Director, Ameryka Łacińska
Telefon: +1 954 436 2668 lub e-mail

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE