Ecolab WebsiteNalco Water WebsiteNalco Champion Website
  1. Strona główna Nalco Water
  2. Zrównoważony rozwój
  3. Raport zrównoważonego rozwoju 2017
  4. Zmiana od wewnątrz
  5. Cele dotyczące zrównoważonego rozwoju i wydajności
sustainabilityreport

Cele zrównoważonego rozwoju i wydajność

Począwszy od naszych zakładów, a skończywszy na naszych partnerach, staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić swoje wyniki oraz efekty w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obejmuje to ambitne cele w zakresie ograniczenia zużycia wody i energii.

Kontakt z działem obsługi klienta

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO

Ecolab Sp. z o.o.
ul. Opolska 114, 31-323 Kraków, Polska

Dział obsługi klienta
Tel: +48 12 2616 140 | Faks: +48 12 2616 149 | Adres e-mail: dok.pl@ecolab.com

Proszę uzupełnić dane
Adres
Jak możemy się z Państwem skontaktować?
W czym możemy pomóc?

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

 

W 2017 r. pomogliśmy naszym klientom zaoszczędzić 171 miliardów galonów wody. Do roku 2030 zamierzamy zaoszczędzić 300 miliardów galonów wody rocznie, zmniejszając zużycie wody w placówkach naszych i naszych klientów. Wartość ta jest równa rocznemu zapotrzebowaniu na wodę pitną ponad 1 miliarda ludzi.

Ograniczenie poboru wody we własnych procesach produkcyjnych w 2017 roku było stałe, zaś ograniczenie emisji gazów cieplarnianych wyniosło 4,3 procent w porównaniu do stanu wyjściowego z roku 2015.* Do roku 2020 chcemy ograniczyć pobór wody o 25 procent, zaś emisję gazów cieplarnianych o 10 procent.

W 2017 r. przenieśliśmy się również do naszej nowej siedziby Global Ecolab w St. Paul w stanie Minnesota. Dzięki modernizacji kapitału zużycie energii elektrycznej spadło o niemal 40 procent — lub blisko 3 miliony kWh — w porównaniu do rocznego zużycia w latach 2012–2016. Ponadto prowadzony podczas renowacji recykling oraz upcykling znacznie obniżyły ilość odpadów budowlanych, co pozwoliło uniknąć wysłania ponad 700 ton materiałów na wysypiska śmieci, co stanowi odpowiednik rocznej ilości odpadów wygenerowanych przez 1600 osób.

Ale to nie wszystko. Przyjęte przez nas podejście do projektowania produktów, które opiera się na zapewnianiu wyników, pozwala nam iść o krok dalej niż przestrzeganie przepisów. A dzięki naszym partnerstwom i wsparciu Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych pracujemy nad zapewnieniem wszystkim ludziom dostępu do bezpiecznej i czystej wody. To wszystko jest częścią naszych wysiłków zmierzających do ciągłego doskonalenia wewnątrz i na zewnątrz.

* Mierzony intensywnością na milion dolarów w sprzedaży

Nasze cele zrównoważonego rozwoju

Goals
Goals
* Mierzony intensywnością na milion dolarów w sprzedaży
UN SDG
Nasze zaangażowanie na rzecz celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Zobowiązaliśmy się wspierać umowy partnerskie i programy realizujące cele zrównoważonego rozwoju ONZ. I choć realizujemy kilka różnych celów, nasze wysiłki skupiają się głównie na Celu 6 — zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do wody i warunków sanitarnych poprzez zrównoważoną gospodarkę zasobami wodnymi — gdzie naszym zdaniem możemy mieć największy wpływ.

Nasze technologie pomagają klientom zaoszczędzić miliardy galonów wody rocznie. Nasze publicznie dostępne narzędzie Water Risk Monetizer pomaga firmom określić prawdziwą wartość wody, aby mogły przygotować analizę biznesową dotyczącą zarządzaniem zasobami wodnymi. Nasze narzędzie diagnostyczne In the Blue pomaga klientom ocenić, gdzie się znajdują na czterostopniowej krzywej dojrzałości wodnej, co pomoże im wdrożyć strategie inteligentnej gospodarki wodną i uzyskać prawdziwie obiegowy system wody.

Nasze partnerstwa są dostosowane do tych celów. Prowadzimy bliską współpracę z wieloma organizacji pozarządowych, innymi organizacji i programami, które wspierają zarządzanie zasobami wodnymi i dostęp do bezpiecznej, czystej wody, w tym Alliance for Water Stewardship, Projekt WET, CEO Water Mandate, The Nature Conservancy i Minnesota Headwaters Fund.

Ecolab sponsorował China Urban Water Blueprint, raport The Nature Conservancy, który analizuje stan zasobów wodnych w 30 największych oraz najszybciej rozwijających się miastach w Chinach i oferuje oparte na badaniach naukowych zalecenia w zakresie naturalnych rozwiązań. Fundusze Ecolab były również przekazane na wsparcie wysiłków podejmowanych przez organizację The Nature Conservancy w celu ochrony kluczowych terenów oraz wód w Minnesocie, Szanghaju i Monterrey w Meksyku.

Nasze podejście do odpowiedzialności za produkty

Uznajemy potrzebę lepszego zrozumienia wpływu naszych produktów oraz udokumentowania i wyraźnego poinformowania naszych kluczowych interesariuszy o tym wpływie. Poprzez różnorodne programy i inicjatywy nieustannie pracujemy nad identyfikacją możliwości poprawy.