1. Strona główna Nalco Water
  2. Nasze rozwiązania
  3. Nasza oferta
  4. Materiały dotyczące COVID-19 dla przetwórców artykułów spożywczych
Food and Beverage COVID-19 Ecolab.com Images

Koronawirus (COVID-19):
Zasoby i praktyki dla placówek przetwarzających artykuły spożywcze

Podczas pandemii COVID-19 utrzymanie bezpiecznego środowiska produkcyjnego, zachowanie jakości oraz standardów bezpieczeństwa żywności, a także zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia pracowników są głównym priorytetem. Posiadając ponad 1500 pracowników działu Food and Beverage w terenie oraz 165 ekspertów technicznych na całym świecie, firma Ecolab pomoże Państwu podczas wprowadzania zmian operacyjnych w trakcie pandemii i po jej zakończeniu.

Nasz zespół zadba o to, by posiadali Państwo rzetelne i terminowe informacje dotyczące warunków sanitarnych i dostarczą rozwiązania, szkolenia oraz inne spostrzeżenia związane z bezpieczeństwem zakładu.

Rozwiązania i programy

Bądź na bieżąco z COVID-19 

Sytuacja z COVID-19 zmienia się każdego dnia. Firma Ecolab jest Państwa zaufanym partnerem, zapewniając specjalistyczną wiedzę i porady dotyczące sposobów walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i ograniczenia ryzyka zakażenia pracowników i klientów. Zachęcamy do wypełnienia formularza, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami o COVID-19 i zapisać się do subskrypcji informacji promocyjnych dotyczących Państwa branży.

Więcej

_

Bottling plant

_

Pytania i odpowiedzi z ekspertami Ecolab

Eksperci Ecolab w dziedzinie zdrowia publicznego i zapobiegania zakażeniom udzielają wskazówek klientom w obliczu wyzwań związanych z COVID-19.
Ecolab Expert

Dr Tatiana A. Lorca

Dyrektor ds. programów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i wysokiej jakości żywności, dział Global Food & Beverage

Dr Tatiana A. Lorca jest dyrektorem programu RD&E Food Safety & Quality w dziale Global Food & Beverage Ecolab. Dr Lorca regularnie współpracuje z klientami z branży przetwórstwa żywności i produkcji napojów w kwestiach związanych z bezpieczeństwem żywności i zgodnością z audytem.

P. Czy istnieją dowody na przenoszenie nowego koronawirusa przez żywność, taką jak mięso? Lub żywność pochodzącą z Chin?
O.
Pracownicy publicznej opieki zdrowotnej nie sądzą, aby spożywanie żywności, zwłaszcza mięsa, było sposobem przenoszenia koronawirusów. Oczywiście, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności, ważne jest prawidłowe gotowanie surowego mięsa. Zalecamy czujność w zakresie standardowych praktyk bezpieczeństwa żywności, takich jak kontrola temperatury, prawidłowe gotowanie, unikanie zanieczyszczenia krzyżowego itp.

P. Co mogę zrobić w moim zakładzie przetwórstwa żywności i produkcji napojów, aby chronić pracowników i klientów?
O. Po pierwsze trzeba pamiętać, że COVID-19 stanowi bardziej zagrożenie dla zdrowia publicznego niż dla bezpieczeństwa żywności. Kluczowym priorytetem jest zmniejszenie prawdopodobieństwa zakażenia wśród pracowników. Należy upewnić się, że personel rozumie, jak właściwie chronić siebie i współpracowników. Należy zapewnić personel, że praktyki dotyczące zdrowia i higieny są realizowane. Należy utrzymywać czyste i higieniczne środowisko produkcyjne, przestrzegając dobrych praktyk w zakresie produkcji codziennie, od jej rozpoczęcia do zakończenia. Należy upewnić się, że powierzchnie mające kontakt z żywnością i takie, które nie mają z nią kontaktu,​​​​​​​ są myte i dezynfekowane.