Manchester United ustanawia nowy poziom higieny i zrównoważonego rozwoju dzięki Ecolab

11 sierpnia 2021 r.

Podczas gdy kluby piłkarskie przygotowują się na ponowne powitanie kibiców na stadionach w związku z rozpoczęciem nowego sezonu, Manchester United nawiązał innowacyjne partnerstwo z Ecolab, światowym liderem w dziedzinie technologii związanych z oszczędzaniem wody, utrzymaniem higieny i zapobieganiu zakażeniom, aby zastosować oparte na wiedzy naukowej rozwiązania na stadione Old Trafford i boisku treningowym Carrington.

Manchester United wykorzysta doświadczenie Ecolab, aby stać się liderem w zakresie utrzymania higieny i zrównoważonych praktyk, pomagając stworzyć czystsze środowisko dla fanów i promować zdrowie publiczne, w czasie gdy stadion Old Trafford przygotowuje się do otwarcia bram dla największych tłumów od 17 miesięcy.

Ecolab ma prawie 100-letnie doświadczenie we wspieraniu firm w 170 krajach, aby zapewnić doskonałość w zakresie utrzymania higieny oraz prowadzenia bardziej wydajnej i zrównoważonej działalności. To szerokie partnerstwo połączy dogłębną wiedzę specjalistyczną Ecolab ze szczególnym naciskiem, jaki Manchester United kładzie na czystszą i bardziej zrównoważoną przyszłość. Ponadto Klub zobowiązał się do współpracy z Ecolab w celu zapewnienia wyższego poziomu czystości w oparciu o rygorystyczne protokoły mycia, szkolenia i audyty, które zapewnią klubowi oficjalną pieczęć Ecolab Science Certified™.

Wszystkie obszary kultowego stadionu Old Trafford i boiska treningowego Carrington zostały wyposażone w preparaty do dezynfekcji rąk Ecolab, używane również przez National Health Service (NHS). Rozwiązania i technologie Ecolab przyniosą korzyści fanom, zawodnikom i pracownikom w całym Klubie — od trybun, przez loże stadionowe i kuchnie, po garderoby, obiekty szkoleniowe i przestrzenie biurowe.

Indywidualne rozwiązanie w zakresie pralnictwa zapewni klubowej pralni lepszą jakość, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój podczas prania zestawów strojów sportowych i bielizny. Natomiast wielokrotnie nagradzany zespół obsługi boisk Klubu otrzyma porady dotyczące zoptymalizowania jakości wody używanej do nawadniania boisk i zapewnienia najlepszych możliwych powierzchnii do gry przez cały sezon na stadionie Old Trafford i boisku Carrington.

Aby zmaksymalizować korzyści płynące z partnerstwa, firma Ecolab wyznaczyła własnego eksperta, który będzie doradzał Manchesterowi United i nadzorował wdrażanie nowych rozwiązań oraz technologii w klubie.

Dyrektor operacyjny Manchester United, Collette Roche, komentuje:

„Bezpieczeństwo fanów, pracowników i piłkarzy zawsze będzie priorytetem dla Manchesteru United. Przygotowując się do pełnego ponownego otwarcia Old Trafford, zdajemy sobie sprawę, że podniesienie i tak już wysokich standardów w zakresie higieny i zapobiegania zakażeniom jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy z Ecolab, aby uzyskać oficjalną pieczęć Ecolab Science Certified, co sprawi, że wszyscy odwiedzający klub będą mogli zauważyć nasze zaangażowanie w zapewnianie wyższego poziomu czystości i zagwarantowanie im najlepszych możliwych wrażeń”.

Aby uczcić rozpoczęcie tego partnerstwa, Ecolab połączy siły z Fundacją Manchester United, co umożliwi współpracę przy przyszłych projektach w ramach sieci szkół partnerskich Fundacji w regionie Greater Manchester.

„Poprzez współpracę z Manchesterem United chcemy pomóc fanom ponownie uczestniczyć w życiu klubu, który kochają. Będzie to możliwe dzięki rozwijaniu czystszych, bezpieczniejszych praktyk w całym klubie i demonstrowanie nadzwyczajnych wyników, które każdego dnia osiągamy dla naszych klientów” — mówi Christophe Beck, CEO Ecolab.

„Naszą ambicją jest wspieranie globalnego ożywienia gospodarczego i społecznego poprzez promowanie bardziej higienicznych i zrównoważonych praktyk. Bazując na naszym doświadczeniu w przemyśle, ochrone zdrowia i hotelarstwie oraz wiedzy naukowej, będziemy nadal pomagać organizacjom takim, jak Manchester United, w zapewnianu doświadczeń, które chronią zdrowie publiczne, jednocześnie chroniąc zdrowie naszej planety”.

O Manchesterze United

Manchester United to jedna z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych drużyn sportowych na świecie, uprawiająca jeden z najpopularniejszych sportów widowiskowych na świecie. W naszej 143-letniej historii zdobyliśmy 66 trofeów, co pozwoliło nam rozwinąć czołową światową markę sportową i globalną społeczność, która liczy 1,1 miliarda fanów i zwolenników. Nasza duża, pełna pasji społeczność zapewnia Manchesterowi United ogólnoświatową platformę do generowania znaczących przychodów z wielu źródeł, w tym sponsoringu, merchandisingu, licencjonowania produktów, nowych mediów i urządzeń mobilnych, transmisji oraz meczów. 

O Ecolab

Ecolab (ECL), zaufany partner ponad trzech milionów klientów w różnych lokalizacjach, to globalny lider w zakresie rozwiązań i usług związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom. Osiągająca roczne obroty wynoszące 12 mld USD firma Ecolab zatrudnia 44 000 pracowników i zapewnia kompleksowe rozwiązania, wiedzę opartą na danych oraz świadczy dostosowane do klienta usługiw celu promowania bezpieczeństwa żywności, utrzymania czystego środowiska pracy, optymalizacji zużycia wody i energii, zwiększenia wydajności operacyjnej oraz zrównoważonego rozwoju u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, turystyce oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej współpracy z Manchesterem United, odwiedź tę stronę:

Wielkie rozpoczęcie

 

Powiązane informacje