1. Strona główna Nalco Water
  2. Ecolab uruchamia platformę w chmurze ECOLAB3D™ do zarządzania wodą przemysłową w przedsiębiorstwach

Ecolab uruchamia platformę w chmurze ECOLAB3D™ do zarządzania wodą przemysłową w przedsiębiorstwach

Analizy prognostyczne i innowacyjna technologia 3D TRASAR™ pomagają firmom w ograniczeniu zużycia wody i osiągnięciu wydajności operacyjnej na światowym poziomie

04 września 2019 r.
Ecolab3D for Water Management

ST. PAUL, stan Minnesota--(BUSINESS WIRE)-- Ecolab Inc. światowy lider w dziedzinie technologii i usług związanych z oszczędzaniem wody, energii elektrycznej i utrzymywaniem higieny, wykorzystuje globalne rozwiązanie 3D TRASAR™ oraz zaawansowaną technologię cyfrową w postaci platformy w chmurze ECOLAB3D™, by pomóc firmom w zwiększeniu skuteczności zarządzania zasobami i ograniczyć zużycie wody.

ECOLAB{[#1]}D™ to cyfrowa platforma w chmurze, opracowana przy wsparciu firm Microsoft i Accenture, która zbiera dane z systemów sterowania i monitorowania procesami Ecolab, narzędzi do automatyzacji oraz innych systemów, tworząc powiadomienia w czasie rzeczywistym, optymalizując funkcjonowanie placówek oraz porównując ich wydajność z innymi oddziałami firmy. Platforma umożliwia tworzenie niestandardowych rozwiązań, które rozwiązują specyficzne potrzeby biznesowe klientów, od placówek zajmujących się obróbką żywności i napojów po elektrownie, fabryki oraz szpitale.

W przypadku gospodarki wodnej, ECOLAB{[#1]}D™ wykorzystuje zaawansowaną technologię cyfrową do zoptymalizowania kompleksowych systemów wodnych i produkcyjnych. System wykorzystuje funkcje cyfrowe w czasie rzeczywistym, innowacyjne środki chemiczne oraz zdalne monitorowanie technologii Ecolab 3D TRASAR, czołowe i rozbudowane rozwiązanie optymalizujące zużycie wody, by pomóc w zwiększeniu globalnej wydajności operacyjnej, udoskonaleniu zarządzania zasobami i ograniczeniu zużycia wody.

Jak twierdzi Natasha Chen, wiceprezes ds. platform globalnych w Ecolab, „ECOLAB3D dla gospodarki wodnej jest zintegrowaną platformą w chmurze, która daje firmom wgląd w ich ekosystemy wodne w całym przedsiębiorstwie”. „Platforma umożliwia zamianę spostrzeżeń w dające podstawę do działania wyniki, by pomóc firmom w osiąganiu większej wartości i wypełnianiu celów operacyjnych i tych związanych ze zrównoważonym rozwojem”.

Czołowa w branży technologia Ecolab 3D TRASAR jest rozwijana od 30 lat i zbiera każdego roku ponad 90 miliardów pomiarów z ponad 40 000 systemów monitorujących wodę na całym świecie. ECOLAB {[#1]}D łączy te dane z informacjami pochodzącymi z innych podłączonych urządzeń i zasobów podmiotów zewnętrznych, a następnie przeprowadza analizę, by pomóc przeciwdziałać i zarządzać problemami przed ich wystąpieniem.

We współpracy z zespołem 130 oddanych inżynierów Ecolab oraz ośrodkiem System Assurance Center, usługi ECOLAB3D z zakresu gospodarki wodnej obejmują możliwość zdalnego monitorowania i analizy przez całą dobę, by pomóc w szybkim identyfikowaniu szans dla różnych placówek i branż oraz minimalizować ryzyko związane z wodą, a także innymi problemami w działalności klienta.

„Rosnący niedobór wody pitnej na całym świecie pozostaje jednym z największych problemów niecierpiącym zwłoki w naszych czasach”, twierdzi prezes i dyrektor operacyjny Ecolab, Christophe Beck. „Poprzez opanowanie technologii cyfrowej, możemy przyczynić się do tego, jak firmy monitorują, zarządzają i ograniczają zużycie wody, poprawiając ich wydajność operacyjną i minimalizując wpływ na naturę. Jakość naszych danych oraz dziesiątki lat doświadczenia w branży pozwolą zrewolucjonizować sposób, w jaki przemysł zarządza i oszczędza wodę”.

Justin Althoff, wiceprezes wykonawczy Microsoft powiedział, że „Ogrom i szybkość zmian w środowisku naturalnym na całym świecie sprawił, że całe branże muszą bardziej się postarać. Firma Ecolab odkrywa nowe sposoby, by pomóc firmom z całego świata w radzeniu sobie z niedoborem wody. Jesteśmy dumni z naszej współpracy z Ecolab i z tego, że wybrali Microsoft Azure jako podstawę do świadczenia usług ich klientom”.

Manish Panjwani, dyrektor zarządzający Accenture oraz ich główny konsultant ds. zasobów technologicznych w Ameryce Północnej mówi: „Z przyjemnością pomożemy Ecolab i ich klientom w wykorzystywaniu szybko rozwijających się technologii do ochrony cennych zasobów naturalnych na całym świecie”.

Więcej informacji o ECOLAB3D znajdziesz na ecolab.com/ecolab3d.

O Ecolab
Firma Ecolab (ECL) współpracuje z niemal trzema milionami klientów, stając się światowym liderem w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, higieną i energią, które chronią ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne. Ecolab, którego coroczna wartość sprzedaży osiągnęła 15 miliardów dolarów, a liczba kontrahentów wyniosła 49 000, zapewnia kompleksowe rozwiązania i usługi świadczone bezpośrednio u klienta, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i prądu, zwiększają wydajność eksploatacyjną u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, branży energetycznej, usługach turystycznych oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie.

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.

(ECL-P)

Roman Blahoski
Ecolab
651 250 4385
roman.blahoski@ecolab.com

 

Powiązane informacje