1. Strona główna Nalco Water
  2. Działania Ecolab pomagają oszczędzać wodę dla 1 mld ludzi

Działania Ecolab pomagają oszczędzać wodę dla 1 mld ludzi

2018 Raport dotyczący zrównoważonego rozwoju - podkreśla sposób w jaki firma pomaga przedsiębiorstwom przyśpieszyć wprowadzanie znaczących zmian

08 lipca 2019

ST. PAUL, Minn.--(BUSINESS WIRE)-- Firma Ecolab, globalny lider w technologiach związanych z wodą, higieną oraz energią, opublikowała swój 2018 raport zrównoważonego rozwoju pt. „Accelerating Meaningful Change” (Przyspieszanie istotnych zmian), który podkreśla współpracę z czołowymi firmami na świecie, mającą na celu zmniejszenie wpływu na środowisko i generowanie oszczędności. Publikacja z 2018 r. stanowi 12 roczny raport zrównoważonego rozwoju Ecolab.

„Niezależnie od tego czy dotyczy to oszczędzania wody, redukcji odpadów czy redukcji emisji gazów cieplarnianych, rośnie świadomość tego, że priorytety te idą w parze z rozwojem przedsiębiorstwa oraz opłacalnością”- powiedział Prezes i Dyrektor naczelny Ecolab, Douglas M. Baker, Jr. „Cechą charakterystyczną naszej pracy jest pomaganie firmom w osiągnięciu celów operacyjnych oraz celów zrównoważonego rozwoju”.

W 2018 Ecolab pomogła firmom w prawie 3 milionach lokalizacji na całym świecie:

  • Ograniczyć zużycie ponad 188 miliardów galonów wody, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na wodę pitną 650​​​​​​​ milionów osób. Ecolab realizuje swój cel na oszczędzenia 300 miliardów galonów wody przed planowanym terminem przypadającym na 2030 rok, co stanowi odpowiednik zapotrzebowania na wodę 1 miliarda osób.
  • Zaoszczędzić 19 bilion brytyjskich jednostek ciepła (BTU) energii
  • Zapobiec emisji 2,4 miliarda funtów gazów cieplarnianych
  • Usunąć 54 milionów funtów odpadów

Studia przypadków Ecolab z raportu zrównoważonego rozwoju za rok 2018 zawierają:

  • Opracowywanie trwałych procesów, by poprawiać gospodarkę wodną w globalnych operacjach firmy Archer Daniels Midland Company (ADM), która jest jedną z największych firm w branży rolno-spożywczej. Przy użyciu technologii 3D TRASAR™ do wody chłodzącej, ADM osiągnęła osiągnęła oszczędności wody rzędu 2,3 miliarda galonów rocznie.
  • Zminimalizowanie ryzyka wystąpienia bakterii Legionella w instalacji wodociągowej firmy SAP, lidera w branży technologii informacyjnych i praktyk w zarządzaniu bezpieczeństwem wody oraz pomoc w uniknięciu strat przychodów wynoszących rocznie około 8 milionów USD.
  • Zminimalizowanie korozji oraz spienienia w operacjach Energias do Brasil (EDP), jednym z największych brazylijskich przedsiębiorstw energetycznych przy użyciu technologii Purate™ Ecolab, co pomogło w oszczędzeniu 316 milionów galonów wody rocznie oraz redukcji emisji dwutlenku węgla o 18,9 miliona funtów rocznie.

W swoich działaniach Ecolab dąży do zmniejszenia poboru wody o 25% oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 10% do 2020 r.

Ecolab, poprzez pracę z klientami oraz w obrębie własnych zakładów, a także udział w wielu specjalnych projektach w społecznościach na całym świecie, wspiera szósty cel zrównoważonego rozwoju ONZ, promując czystą wodę oraz higienę. Ecolab postawiła sobie za cel zaoszczędzenia miliardów galonów wody rocznie do 2030 roku poprzez ograniczenie zużycia wody w swojej działalności oraz działalności swoich klientów. Wartość ta jest równa rocznemu zapotrzebowaniu na wodę pitną ponad 1 miliarda osób.

Raport zrównoważonego rozwoju Ecolab (Corporate Sustainability Report) został opracowany zgodnie z głównymi wytycznymi G4 Inicjatywy Globalnego Raportowania (Global Reporting Initiative's (GRI)). Podsumowanie raportu wraz z pełnym indeksem GRI jest dostępne na www.Ecolab.com/Sustainability.

O Ecolab
Firma Ecolab (ECL) współpracuje z niemal trzema milionami klientów, stając się światowym liderem w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, higieną i energią, które chronią ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne. Ecolab, którego coroczna wartość sprzedaży osiągnęła 15 miliardów dolarów, a liczba kontrahentów wyniosła 49 000, zapewnia kompleksowe rozwiązania i usługi świadczone bezpośrednio u klienta, które promują bezpieczną żywność, utrzymują czyste środowiska pracy, optymalizują zużycie wody i prądu, zwiększają wydajność eksploatacyjną u klientów działających w branży spożywczej, usługach opieki zdrowotnej, branży energetycznej, usługach turystycznych oraz w przemyśle w ponad 170 krajach na całym świecie.

Obserwuj nas na Twitterze @ecolab, Facebooku facebook.com/ecolab, LinkedIn Ecolab lub Instagramie Ecolab Inc.

(ECL-C)

Roman Blahoski
651-250-4385
MediaRelations@Ecolab.com

 

Powiązane informacje