Najbliższe kilka lat będzie miało krytyczne znaczenie, by wywrzeć pozytywny wpływ i dać przykład przywództwa w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
Nasze cele na rok 2030 koncentrują się na zmianach, jakie chcemy wprowadzić w naszej firmie, społecznościach, u klientów oraz w środowisku. Osiągając te ambitne cele wspólnie z klientami oraz we własnej działalności, pracujemy na rzecz bezpiecznego i zdrowego świata, w którym wszyscy mają dostęp do wystarczającej ilości zasobów.
Na świecie…

Każdego roku pomagamy klientom zaoszczędzić 300 mld galonów (1,1 mld m³) wody, co pozwala zaspokoić zapotrzebowanie na wodę pitną 1 mld ludzi rocznie.

Pomagamy zapewnić naszym klientom wystarczającą ilość wysokiej jakości, bezpiecznej żywności, która pozwoli wyżywić 2 mld ludzi przez cały rok i tym samym zapobiec 11 mln chorób przenoszonych drogą pokarmową.

Każdego roku pomagamy umyć 90 mld rąk i zapewnić bezpieczną opiekę medyczną 116 mln ludzi, zapobiegając ponad 1,7 mln zakażeń.

Pomagamy klientom uzyskać neutralny poziom emisji dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 6 mln ton metrycznych, zapobiegając tym samym 10 mln chorób spowodowanych zanieczyszczeniami środowiska.
Pomiar naszego wpływu
W naszej działalności…
Mamy świadomość, że oprócz wpływu, jaki wywieramy z naszymi klientami, możemy także wywierać pozytywny wpływ poprzez nasze własne działania. Osiągamy stałe, wymierne postępy w realizacji naszych celów na rok 2030 dotyczących wody, klimatu, różnorodności, sprawiedliwości i integracji społecznej oraz bezpieczeństwa.
Osiąganie pozytywnego wpływu na stan wód
Światowy Instytut Zasobów przewiduje, że przy założeniu kontynuacji dotychczasowych działań, do 56 roku świat stanie w obliczu deficytu wody pitnej na poziomie 2030%, wywierając pilną presję na przedsiębiorstwa, aby ponownie przemyślały sposób zarządzania zasobami wodnymi. Nasza wizja przyszłości ochrony zasobów wodnych jest oparta na konkretnych działaniach. Dla Ecolab oznacza to kontynuowanie zarządzania wodą w kontaktach z naszymi klientami, a także identyfikowanie możliwości wdrażania projektów zarządzania zasobami wodnymi w naszych własnych zakładach. Do 2030 roku planujemy:
- Zmniejszyć wpływ na stan wód o 40% na jednostkę produkcji w całym przedsiębiorstwie, w stosunku do roku bazowego 2018 r.
- Przywrócić ponad 50% bezwzględnej objętości poboru wody w miejscach wysokiego ryzyka
- Uzyskać certyfikat standardu Alliance for Water Stewardship (AWS) w działach wodnych wysokiego ryzyka
Aby spełnić swoje zobowiązania, firma Ecolab:
Współpracuje z 16 zakładami w celu przywrócenia 50% pozytywnego oddziaływania na zasoby wodne w zbiornikach wodnych wysokiego ryzyka:
- Opracowując projekt ulepszenia procesu, który w ciągu najbliższych 10 lat pozwoli na sprawniejsze wdrażanie standardu AWS w zakładach w zbiornikach wodnych o wysokim ryzyku i który będzie obejmował wytyczne korporacji w celu zwiększenia odpowiedzialności na poziomie zakładu, znormalizowane narzędzia i szczegółowy harmonogram.
Działa w kierunku osiągnięcia 40% pozytywnego oddziaływania na zasoby wodne w całym swoim portfelu poprzez:
- Opracowanie narzędzi na poziomie zakładu, które pomogą partnerom firmy w stworzeniu najlepszych praktyk w zakresie gospodarki wodnej i staną się wiodącym wskaźnikiem dla przeglądów kwartalnych.
- Przedstawienie swoich najnowszych technologii i usług, które pomagają zarządzać wodą w jej zakładach.
- Stworzenie sieci procesów równorzędnych, mających na celu dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami w obrębie całego jej globalnego łańcucha dostaw.
- Ustanowienie rocznych celów na poziomie obiektu w celu zapewnienia obiektom osiągalnych punktów kontrolnych.
- Współpracę z Koalicją na Rzecz Ochrony Zasobów Wodnych (Water Resilience Coalition), którą współtworzy z Global Compact CEO Water Mandate ONZ, aby zjednoczyć międzynarodowe korporacje w ramach kierowanego przez branżę ruchu na rzecz walki z globalnym kryzysem wodnym poprzez ambitne, wymierne zobowiązania i wspólne działanie.
Przeciwdziałanie emisjom dwutlenku węgla
Firma Ecolab dołączyła do programu ONZ „Global Compact's Business Ambition for 1.5˚C”, zobowiązując się do zmniejszenia bezwzględnej emisji gazów cieplarnianych (GHG) w zakresach 1 i 2 o 50% do 2030 r. oraz osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2050 r.. Zobowiązaliśmy się również do pozyskiwania 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2030 r. poprzez inicjatywę RE100, globalną inicjatywę skupiającą najbardziej wpływowe firmy na świecie, które zobowiązały się do pozyskiwania 100% energii ze źródeł odnawialnych, oraz wyznaczyliśmy cel oparty na podstawach naukowych (SBT, science-based target) dotyczący naszych emisji w zakresach 1, 2 i 3, który został zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets Initiative (SBTi).
Aby osiągnąć nasze ambitne cele, stosujemy połączenie taktyk wspieranych przez strategie oparte na nauce. W 2021 r. :
- Zmniejszyliśmy bezwzględny zakres 1 oraz 2 emisji dwutlenku węgla o 28% w stosunku do roku bazowego 2018, poprzez skupienie się na projektach doskonalenia procesów, które zmniejszyły całkowite zużycie energii o prawie 5,4 mld BTU (brytyjskich jednostek ciepła) energii.
- Pozyskaliśmy 69% naszej całkowitej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
- Pilotażowaliśmy projekty elektryfikacji floty pojazdów w Europie i Ameryce Północnej.
Wspieranie różnorodności i integracji pracowników
Wierzymy, że zróżnicowany, zintegrowany i ukierunkowany na cel zespół ma kluczowe znaczenie dla sukcesu naszych poszczególnych pracowników, firmy, klientów i społeczności. Cele te są zamierzonym krokiem, aby wprowadzić znaczące zmiany w celu zwiększenia różnorodności, promowania sprawiedliwości i integracji w ramach naszej organizacji, ponieważ staramy się, aby nasz poziom zróżnicowania był taki sam lub nawet większy, jak na rynkach, na których działamy. Nadal skupiamy się na:
- Zapewnieniu równości wynagrodzeń w firmie w Stanach Zjednoczonych i na świecie.
- Zwiększeniu różnorodności płci na poziomie kierownictwa do poziomu 35% z ostatecznym celem osiągnięcia proporcjonalnego udziału kobiet i mężczyzn.
- Zwiększeniu różnorodności etnicznej/rasowej na poziomie kadry kierowniczej do 25% z uwagi na to, że dążymy do zapewnienia pełnej reprezentacji amerykańskich pracowników na wszystkich poziomach.
Aby pomóc nam w realizacji naszych celów na rok 2030 w zakresie różnorodności, łączymy różne strategie, m.in:
- Demonstrowanie przywództwa na najwyższych szczeblach naszej organizacji
- Wyznaczanie konkretnych celów skupionych na zespole
- Tworzenie bardziej zróżnicowanych puli kandydatów
- Edukowanie pracowników w zakresie znaczenia różnorodności, równości oraz integracji
- Wykorzystanie sieci pracowniczych
W wyniku tych działań w 2021 r. :
- 38% wszystkich nowo zatrudnionych pracowników szczebla kierowniczego na świecie stanowiły kobiety, a 35% wszystkich nowo zatrudnionych pracowników szczebla kierowniczego w Stanach Zjednoczonych stanowiły osoby, których kolor skóry jest inny niż biały.
- Ponad jedna trzecia naszych pracowników na całym świecie ukończyła szkolenie „Allyship in Action”.
- Zwiększyliśmy różnorodność płci na poziomie kadry kierowniczej do 25,5%, a różnorodność etniczną/rasową na poziomie kadry kierowniczej w Stanach Zjednoczonych do 18,8%.
Priorytetowe traktowanie bezpieczeństwa w każdym miejscu pracy za sprawą Celu Zero
Naszym celem w zakresie bezpieczeństwa jest zapobieganie wypadkom, nawet najmniejszym. Ale Cel „Zero” to nie tylko wynik. Przywiązujemy dużą wagę do szkoleń i edukacji, zarówno w naszych własnych zakładach, jak i w zakładach naszych klientów. Oceniamy ryzyko przed rozpoczęciem pracy, identyfikujemy i rozwiązujemy problemy dotyczące bezpieczeństwa oraz podejmujemy kroki mające na celu zaradzenie sytuacjom niebezpiecznym — w każdej placówce Ecolab i wszędzie, gdzie działamy.
Do 2030 r. chcemy przeszkolić i wyedukować 100% naszych pracowników, aby pracowali bezpiecznie przez 100% czasu.