1. Strona główna Nalco Champion
  2. Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój
  3. List od Douga Bakera, CEO firmy Ecolab
chairmansmessage

List od Douga Bakera, CEO firmy Ecolab

Refleksje na temat wpływu firmy Ecolab na zrównoważony rozwój.

List od CEO (prezesa) firmy Ecolab

W Ecolab zatrudniamy tysiące chemików. Wszyscy oni wiedzą, czym jest katalizator: to substancja, która przyspiesza reakcję chemiczną. Poza laboratorium katalizator jest definiowany jako coś, co powoduje zmianę.

Lubimy myśleć o naszej firmie jako o katalizatorze, ponieważ wykonywana przez nas praca przynosi korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska, przyczyniając się do pozytywnych zmian na świecie. Pracujemy za kulisami dla klientów w blisko trzech milionach lokalizacji na całym świecie, aby promować bezpieczną żywność, utrzymywać czyste środowisko i poprawiać wydajność operacyjną, jednocześnie zmniejszając zużycie wody, energii i redukując ilość odpadów. Pomagamy naszym klientom w bardziej zrównoważonym prowadzeniu działalności, pozwalając im oszczędzić pieniądze i zmniejszyć wpływ na planetę. Z biegiem lat nauczyliśmy się, że kiedy cele gospodarcze i środowiskowe łączą się, tempo pozytywnych zmian jest szybsze.

Stale poszerzamy działalność, by robić więcej dla naszych klientów. Skupiamy się przy tym na powtórnym wykorzystywaniu zasobów naturalnych. Zmiana ta jest niezbędna, ponieważ stoimy w obliczu przyszłości, która będzie wiązać się z jeszcze większym zapotrzebowaniem na nasze ograniczone zasoby.

W 2017 roku pomogliśmy klientom zaoszczędzić ponad 171 miliardów galonów wody, zaoszczędzić 12 bilionów brytyjskich jednostek ciepła (BTU) energii i zutylizować 52 miliony funtów odpadów.

Ponad 26 500 wyspecjalizowanych konsultantów oraz 1600 naukowców ma zasadnicze znaczenie dla naszych wysiłków, których celem jest obsługa klientów i pomnażanie wspólnego dobra. Wspólnie realizują to, co uważamy za prawdziwie szlachetny
cel — sprawienie, aby świat stawał się bardziej czysty, bezpieczniejszy i zdrowszy, zapewniając ochronę nie tylko ludzi, ale i kluczowych zasobów naturalnych.

Zespół Ecolab czerpie z naszej 95-letniej historii innowacji. Obecnie dzięki technologiom cyfrowym i „połączonej chemii” jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym analizować dane i przekształcać je w plany działań. Dzięki temu nasi klienci mogą zwiększać wydajność operacyjną i minimalizować swój wpływ na środowisko. Opracowujemy rozwiązania problemów klientów szybciej i bardziej kompleksowo niż kiedykolwiek wcześniej, pomagając im w osiąganiu własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i wspierając ich rozwój.

Największy wpływ na naszą planetę wywieramy poprzez pracę, którą wykonujemy dla naszych klientów oraz w ramach wspierania współpracy partnerskiej i programów ochrony środowiska, takich jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wyznaczyliśmy również wewnętrzne cele, aby wykorzystać technologię w celu zmniejszenia zużycia wody, energii i ograniczenia ilości odpadów w naszej własnej działalności.

W firmie Ecolab zrównoważony rozwój jest podstawową wartością, którą wszyscy podzielamy.

Działając w sercu biznesu i zrównoważonego rozwoju, dążymy do tego, by dawać przykład i służyć jako katalizator lepszego świata.

Z poważaniem,

Douglas M. Baker, Jr.
Chairman i CEO