Meredith Englund

Meredith Englund

Vice President, Water Partnerships

Meredith Englund jest wiceprezesem inicjatywy Water Partnerships w Ecolab Inc., gdzie współpracuje z innymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi, koalicjami i innowatorami, by pomóc we wprowadzaniu skalowalnych działań korporacyjnych skupionych na globalnym kryzysie wodnym i jego związku ze zmianą klimatu.

Więcej o Meredith Englund

W swojej funkcji wiceprezesa partnerstwa na rzecz wody Meredith reprezentuje Ecolab w komitecie kierownictwa Koalicji na Rzecz Ochrony Wód (Water Resilience Coalition) i pomogła w jego opracowaniu i wdrażaniu w ramach ONZ Global Compact. Meredith reprezentuje Ecolab w grupie doradczej The Circulars Accelerator w ramach partnerstwa z Accenture i we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym. Wcześniej Meredith pełniła funkcję koordynatorki współpracy korporacyjnej (Corporate Liaison) w Ecolab podczas wdrażania programu Techstars Od Gospodarstwa na Talerz we współpracy z Techstars i Cargill, każdego roku wprowadzając 10 startupów z branży technologii żywności do Twin Cities i zapewniając im mentoring, finansowanie i możliwości współpracy. Meredith jest w ścisłym kontakcie ze startupami i społecznością przedsiębiorców jako jurorka MN Cup w kategorii czystej energii/technologii/wody oraz pełni funkcję mentorki. Meredith przez sześć lat obejmowała stanowiska związane z marketingiem i strategią w dziale Ecolab Institutional, gdzie obsługiwała klientów z branży gastronomicznej, hotelarskiej i pielęgnacji obiektów zarówno w Ameryce Północnej, jak i na całym świecie.

Meredith dołączyła do Ecolab posiadając doświadczenie w doradztwie w zakresie zarządzania w McKinsey & Company w Chicago i marketingu w JU. Walter Thompson w Nowym Jorku. Podczas pracy skupionej na doradztwie i marketingu Meredith obsługiwała klientów z różnych branż i profili działalności, w tym strategii rozwoju, budowania możliwości, działań operacyjnych, projektowania organizacji, brandingu i działań marketingowych. Posiada dyplom inżyniera informatyki z Uniwersytetu Duke oraz dymplom MBA z Daren Graduate School of Business z Uniwersytetu Wirginii. Meredith mieszka w Minneapolis ze swoim mężem i dwójką dzieci.