1. Strona główna
  2. Doświadczenie i nowoczesne technologie
  3. Eksperci
  4. Eksperci w dziedzinie ochrony zdrowia
  5. Nicola Richmond
Nicola Richmond

Nicola Richmond MBA, RGN

Jako Dyrektor ds. dowodów klinicznych i ekonomii w Ecolab Healthcare na region EMEA, Nicola Richmond ściśle współpracuje z personelem medycznym, opracowując rozwiązania z zakresu zapobiegania zakażeniom w codziennym prowadzeniu działalności.

Nicola rozpoczęła swoją karierę w 1985 roku, gdy została dyplomowaną pielęgniarką w szpitalu Royal Free w Londynie. Rozległa wiedza praktyczna umożliwia jej połączenie najnowszych zastosowań klinicznych, dobrych praktyk oraz danych dotyczących ekonomii w służbie zdrowia, by sprostać wyzwaniom codziennie stawianym szpitalom, dotyczącym czasu sprzątania, zarządzania aktywami i wzrostu produktywności.

Od czasu dołączenia do Ecolab w 2012 roku Nicola pracuje także jako dyrektor działu ds. zapobiegania zakażeniom i działu chirurgii na Europę Północną, wciąż pracując dwie zmiany w miesiącu w szpitalnym oddziale ratunkowym w Wielkiej Brytanii, aby nie stracić kwalifikacji klinicznych.

Nicola przez wiele lat pracowała w pielęgniarstwie urazowym, szczególnie interesując się resuscytacją dziecięcą, opieką urazową dorosłych, nagłą śmiercią i żałobą osób, które straciły bliskich w nagłych wypadkach. Uzyskała kwalifikacje English National Board (ENB) do pracy w pogotowiu, a także posiada ponad 15-letnie doświadczenie z sali operacyjnej, związane ze stymulowaniem mózgu, chirurgii neurologicznej i rdzenia kręgowego oraz w anestezjologii. Nicola pracowała jako przełożona pielęgniarek w kilku największych szpitalach w Londynie i została wyróżniona przez londyńską policję za swoją odwagę podczas pracy nad poważnym wypadkiem drogowym.

Członkini Związku Praktyk Okołooperacyjnych (AfPP) oraz rady nadzorczej Brytyjskiego Branżowego Związku Służby Zdrowia (ABHI) dla dyrektorów medycznych i klinicznych. Nicola posiada dyplom MBA oraz kwalifikacje ABPI i CIM.