Sima Hussein CP-FS (Ekspertka ds. bezpieczeństwa żywności)

Sima Hussein jest dyrektorem ds. bezpieczeństwa żywności i standardów konsumenckich w dziale Food Retail Services w Ecolab. Jest ekspertką w dziedzinie bezpieczeństwa żywności i specjalizuje się w technologii żywności, bezpieczeństwie żywności i mikrobiologii.
 

Sima Hussein jest ekspertką w dziedzinie bezpieczeństwa żywności i specjalizuje się w technologii żywności, bezpieczeństwie żywności i mikrobiologii. Sima dołączyła do Ecolab w 2013 roku i od 3 lat kieruje programami szkoleniowymi oraz programami standardów konsumenckich (usługi audytorskie). Do jej obowiązków należą szkolenia oraz zarządzanie wzrostem usług audytorskich, analiza jakości oraz analiza danych z ponad 340 000 audytów przeprowadzanych co roku dla działu Food Retail Service. Sima od niedawna kieruje analizą prognostyczną dotyczącą handlu żywnością.

Po uzyskaniu tytułu licencjata w dziedzinie technologii żywności na Uniwersytecie w Maryland w 1999 roku Sima rozpoczęła karierę jako mikrobiolog drobnoustrojów chorobotwórczych. Niedługo później rozpoczęła świadczenie usług konsultingowych w dziedzinie bezpieczeństwa żywności oraz HACCP dla zakładów produkcyjnych oraz przetwórczych. Sima wkroczyła do świata handlu żywnością w 2001 roku, gdy dołączyła do Delhize jako dyrektor regionalny ds. bezpieczeństwa żywności w handlu. W 2011 roku Sima dołączyła do SuperValu jako dyrektor ds. bezpieczeństwa żywności regionu Wschód. W ciągu 12 lat pracy w handlu żywnością Sima zdobyła obszerną wiedzę w dziedzinie bezpieczeństwa i handlu żywnością, co ma ogromne znaczenie dla pełnionej przez nią funkcji w Ecolab.

Sima jest certyfikowanym specjalistą ds. bezpieczeństwa żywności oraz doświadczonym szkoleniowcem w tej dziedzinie. Jest członkiem oraz ekspertem merytorycznym zasiadającym w komisjach egzaminów pisemnych w National Environmetal Health Association oraz National Registry of Food Safety Professionals. Sima jest aktywnym członkiem Międzynarodowego Związku Bezpieczeństwa Żywności (IAFP) oraz Konferencji Ochrony Żywności (Conference for Food Protection), zasiadającym w wielu komisjach.