RuthPetran4411

Ruth Petran, doktor nauk, CFS

Dr Ruth Petran zapewnia specjalistyczną wiedzę i doradztwo klientom wewnętrznym i zewnętrznym w zakresie bezpieczeństwa żywności i zdrowia publicznego, identyfikując pojawiające się trendy w dziedzinie bezpieczeństwa żywności i nowe metody kontroli.
  1. Strona główna
  2. Doświadczenie i nowoczesne technologie
  3. Eksperci
  4. Eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa żywności i zdrowia publicznego
  5. Ruth Petran

Ruth Petran, doktor nauk, CFS
Wiceprezes ds. Bezpieczeństwa Żywności i Zdrowia Publicznego

Dr Ruth Petran jest wiceprezesem ds. Bezpieczeństwa Żywności i Zdrowia Publicznego w Ecolab Inc., globalnego lidera z zakresu technologii i usług związanych z wodą, higieną i energią, które pomagają w ochronie ludzi i ich najważniejszych zasobów.

W swojej obecnej pracy dr Petran zapewnia wiedzę techniczną i konsultacje w firmie, a także klientom zewnętrznym, z zakresu problemów związanych z bezpieczeństwem żywności i zdrowiem publicznym, poprzez identyfikację i śledzenie rosnących trendów w bezpieczeństwie żywności oraz poprzez wprowadzanie nowych strategii kontroli.  W celu zapewnienia największego spektrum działania, obejmuje to łańcuch dostaw od gospodarstw rolnych po proces przetwórczy oraz usługi gastronomiczne i handel.

Przed dołączeniem do Ecolab dr Petran pracowała jako badaczka mikrobiologiczna oraz kierownik ds. jakości dostawców w Pillsbury, a także jako kierownik specyfikacji i manager przepisów związanych z jakością i działaniem operacyjnym w General Mills. Skupiała się na bezpieczeństwie i jakości produktów i składników wrażliwych mikrobiologicznie. Prowadzi oceny w zakresie bezpieczeństwa żywności w placówkach produkujących żywność na całym świecie, skupiając się na stosowaniu się do obowiązujących przepisów i systemów HACCP.  

Dr. Petran is a certified food scientist and has served two terms on the National Advisory Committee for the Microbiological Criteria for Foods and chairs the Minnesota Food Safety and Defense Task Force.  She is an active member of the International Association for Food Protection and their Committee on Control of Foodborne Illness. Dr Petran jest także członkiem Instytutu Technologów Żywności (IFT), a poza zasiadaniem w komitetach aktywnie działa w oddziale Mikrobiologii Żywności IFT.  Zasiada w Minnesota Food Safety and Defense Task Force i doradza Resortowi Zdrowia i Rolnictwa w Minnesocie z zakresu postępowań rewizyjnych stanowych przepisów dotyczących żywności.  

Dr Petran współpracuje ze Związkiem ds. Produktów Spożywczych (FPA, obecnie GMA), doradza na rzecz rozwoju programu audytowania dostawców SAFE i jest uznanym instruktorem HACCP w zaawansowanym kursie Ecolab HACCP, który jest akredytowany przez międzynarodowy związek HACCP.

Dr Petran posiada tytuł licencjata z technologii żywności konsumenckiej z Uniwersytetu Cornell, tytuł magistra z technologii żywności z Uniwersytetu Minnesota oraz doktorat ze zdrowia publicznego z Uniwersytetu Minnesota. Jej praca dyplomowa skupiała się na wartości, jaką niesie wykorzystanie danych z inspekcji departamentu zdrowia do poprawy bezpieczeństwa żywności.