Ruth Petran, Ecolab Food Safety Expert

Ruth Petran, Ph.D., CFS

Dr Ruth Petran zapewnia specjalistyczną wiedzę i doradztwo klientom wewnętrznym i zewnętrznym w zakresie bezpieczeństwa żywności i zdrowia publicznego, identyfikując pojawiające się trendy w dziedzinie bezpieczeństwa żywności i nowe metody kontroli.

Ruth Petran, Ph.D., CFS
Senior Corporate Scientist, Dział Bezpieczeństwa Żywności i Zdrowia Publicznego

Dr Ruth Petran pełni funkcję Senior Corporate Scientist w dziale Bezpieczeństwa Żywności i Zdrowia Publicznego w firmie Ecolab Inc., która jest globalnym liderem w zakresie technologii wody, higieny i energii oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne.

W swojej obecnej pracy dr Petran zapewnia wiedzę techniczną i konsultacje w firmie, a także klientom zewnętrznym, z zakresu problemów związanych z bezpieczeństwem żywności i zdrowiem publicznym, poprzez identyfikację i śledzenie rosnących trendów w bezpieczeństwie żywności oraz poprzez wprowadzanie nowych strategii kontroli. W celu zapewnienia największego spektrum działania, obejmuje to łańcuch dostaw od gospodarstw rolnych po proces przetwórczy oraz usługi gastronomiczne i handel.

Przed dołączeniem do Ecolab dr Petran pracowała jako badaczka mikrobiologiczna oraz manager ds. jakości dostawców w Pillsbury, a także jako manager specyfikacji i manager przepisów związanych z jakością i działaniem operacyjnym w General Mills. Skupiała się na bezpieczeństwie i jakości produktów i składników wrażliwych mikrobiologicznie. Prowadzi oceny w zakresie bezpieczeństwa żywności w placówkach produkujących żywność na całym świecie, skupiając się na stosowaniu się do obowiązujących przepisów i systemów HACCP.

Dr Petran jest certyfikowanym technologiem żywności i przez dwie kadencje pracowała w Krajowym Komitecie Doradczym zajmującym się kryteriami mikrobiologicznymi dotyczącymi żywności. Jest członkiem zarządu Międzynarodowego Związku Bezpieczeństwa Żywności oraz członkiem Instytutu Technologów Żywności (IFT), w którym zasiadała w kapitule konkursowej oraz aktywnie działa w oddziale Mikrobiologii Żywności IFT. Zasiada w Minnesota Food Safety and Defense Task Force i doradza Resortowi Zdrowia i Rolnictwa w Minnesocie z zakresu postępowań rewizyjnych stanowych przepisów dotyczących żywności.

Dr Petran posiada tytuł licencjata z technologii żywności konsumenckiej z Uniwersytetu Cornell, tytuł magistra z technologii żywności z Uniwersytetu Minnesota oraz doktorat ze zdrowia publicznego z Uniwersytetu Minnesota. Jej praca dyplomowa skupiała się na wartości, jaką niesie wykorzystanie danych z inspekcji departamentu zdrowia do poprawy bezpieczeństwa żywności.

Ecolab jest zaufanym partnerem obsługującym klientów w ponad milionie lokalizacji. Przy przychodach, które w 2016 roku osiągnęły 13 mld dolarów, oraz przy liczbie kontrahentów wynoszącej 48 000, firma Ecolab oferuje klientom z branży spożywczej, opieki zdrowotnej, hotelarskiej i przemysłowej w ponad 170 krajach na całym świecie kompleksowe rozwiązania oraz usługi terenowe promujące bezpieczną żywność, utrzymanie higieny, optymalizację zużycia wody i energii elektrycznej oraz poprawę wydajności operacyjnej. www.ecolab.com.

Pokrewne perspektywy