Lisa Robinson

Lisa R. Robinson

Wiceprezes ds. globalnego bezpieczeństwa żywności i zdrowia publicznego

Lisa R. Robinson jest wiceprezesem działu bezpieczeństwa żywności i zdrowia publicznego w dziale badań, rozwoju i inżynierii w firmie Ecolab Inc., która jest globalnym liderem w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług w zakresie ochrony ludzkiego zdrowia i kluczowych zasobów naturalnych. 

 

Jako VP (wiceprezes) Global Food Safety & Public Health, Robinson kieruje globalną siecią członków zespołu zajmujących się bezpieczeństwem żywności i zdrowiem publicznym. Jest również odpowiedzialna za funkcjonowanie strategii firmy zwiazanych z bezpieczeństwem żywności i zdrowiem publicznym.

Robinson jest uznanym ekspertem w zakresie protokołów i strategii bezpieczeństwa żywności oraz zdrowia publicznego. Dołączyła do Ecolab w 2019 r. po dziewięcioletnim okresie pracy w SunOpta, Inc., gdzie sprawowała funkcję wiceprezesa działu bezpieczeństwa żywności i kontroli jakości. Robinson zajmowała także stanowiska w działach bezpieczeństwa żywności i kontroli jakości w Target Corporation, Pepsi Bottling Group, General Mills, Inc. oraz Schreiber Foods, Inc.

Robinson uzyskała dyplom magistra w dziedzinie bezpieczeństwa żywności oraz dyplom licencjata z inżynierii żywności na Uniwersytecie Stanowym Michigan. 

Znajdź Lisę Robinson na LinkedIn