Jill Wyant

Jill Wyant

Jill Wyant jest wiceprezesem wykonawczym działu Innovation and Transformation w Ecolab Inc.

Jill Wyant jest wiceprezesem wykonawczym działu Innovation and Transformation w firmie Ecolab Inc., która jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne. Kieruje strategicznymi innowacjami i inicjatywami związanymi z transformacją, które pomagają firmie Ecolab osiągać cele związane z rozwojem.

Wcześniej Wyant była wiceprezesem wykonawczym oraz prezesem działu Global Regions w Ecolab. W przeszłości pełniła funkcję wiceprezesa i prezesa w działach Global Food & Beverage, Global Healthcare i Global Life Sciences w firmie Ecolab. Piastowała liczne stanowiska kierownicze w Ecolab, w tym stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego sektora Food & Beverage w Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Kierowała również oddziałem Food & Beverage w regionie Azji i Pacyfiku. Wyant dołączyła do Ecolab w 2009 roku jako wiceprezes ds. globalnego planowania strategicznego. Przed dołączeniem do Ecolab zajmowała wiele stanowisk kierowniczych w General Electric.

Poza obowiązkami w Ecolab Wyant zasiada w zarządzie Dow, Inc. oraz w radzie nadzorczej Carlson School of Management Uniwersytetu Minnesoty. Jill jest zaangażowana w wiele inicjatyw społecznych w Minneapolis i St. Paul, a także zasiada w zarządzie Greater Twin Cities United Way.

Jill jest członkiem Women's Economic Roundtable oraz Committee of 200, profesjonalnej organizacji kobiet prowadzących działalność przedsiębiorczą oraz liderów biznesu. Wyant uzyskała dyplom MBA z najwyższym wyróżnieniem na Uniwersytecie Chicago oraz ukończyła z najwyższym wyróżnieniem studia na Uniwersytecie St. Thomas, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie marketingu międzynarodowego i japonistyki.