1. Strona główna
  2. O nas
  3. Kierownictwo
  4. Jill Wyant
Jill Wyant

Jill Wyant

Jill Wyant jest wiceprezesem wykonawczym oraz prezesem działu Global Regions w Ecolab.

Jill Wyant jest wiceprezesem wykonawczym i prezesem Global Regions w Ecolab Inc., która jest światowym liderem w zakresie technologii wody, higieny i energii, utrzymaniu higieny oraz usług służących ochronie ludzi i kluczowych zasobów. Jill  kieruje działem Global Regions w Ecolab, który odpowiada za skuteczną realizację globalnych strategii na poziomie lokalnym oraz wysoką wydajność działań firmy na rynku lokalnym i operacji regionalnych.

Wcześniej Wyant była wiceprezesem wykonawczym oraz prezesem oddziału Global Food & Beverage, Global Healthcare i Global Life Sciences w Ecolab. Zajmowała wiele stanowisk kierowniczych w Ecolab, w tym stanowiska starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego sektora Food & Beverage w Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Kierowała również oddziałem Food & Beverage w regionie Azji i Pacyfiku. Wyant dołączyła do Ecolab w 2009 roku jako wiceprezes ds. globalnego planowania strategicznego. Przed dołączeniem do Ecolab zajmowała wiele stanowisk kierowniczych w General Electric.

Wyant aktywnie działa w społeczności Minneapolis-St.Paul. Jest członkiem rady nadzorczej Carlson School of Management na Uniwersytecie Minnesota oraz była członkiem zarządu Greater Twin Cities United Way. Wyant jest członkiem Women's Economic Roundtable w Minnesocie oraz Committee of 200, profesjonalnej organizacji kobiet prowadzących działalność przedsiębiorczą oraz liderów biznesu.

Wyant uzyskała dyplom MBA z najwyższym wyróżnieniem na Uniwersytecie Chicago oraz ukończyła z najwyższym wyróżnieniem studia na Uniwersytecie St. Thomas, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie marketingu międzynarodowego i japonistyki.