1. Strona główna
  2. O nas
  3. Kierownictwo
  4. Douglas M. Baker, Jr.
Doug Baker Ecolab

Douglas M. Baker, Jr.

Doug Baker jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Ecolab Inc. Baker rozpoczął swoją karierę w Ecolab w 1989 roku. Zajmował w firmie kluczowe stanowiska w obszarze marketingu i sprzedaży oraz w kierownictwie w Stanach Zjednoczonych i Europie. W lipcu 2004 r. Baker został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym, a w maju 2006 r. powierzono mu obowiązki prezesa zarządu.

Doug Baker jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Ecolab Inc. — światowego lidera w dziedzinie technologii i usług związanych z oszczędzaniem wody i energii elektrycznej, utrzymaniu higieny oraz usług służących ochronie ludzi i kluczowych zasobów.

Firma Ecolab zajęła niedawno 7. miejsce w rankingu Best Corporate Citizens przygotowanym przez Corporate Responsibility oraz 17. miejsce w rankingu Most Sustainable Companies przygotowanym przez Barron. Firma Ecolab regularnie pojawia się na liście Najbardziej Podziwianych Firm magazynu Fortune i już 14 rok z rzędu znalazła się na liście Najbardziej Etycznych Firm Świata instytutu Ethisphere.

Baker dołączył do Ecolab w 1989 roku po siedmiu latach pracy w Procter & Gamble, gdzie zajmował się zarządzaniem marką. Zanim został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym w lipcu 2004, w Ecolab zajmował stanowiska w obszarze marketingu oraz szereg stanowisk kierowniczych w Stanach Zjednoczonych i Europie. W maju 2006 r. Baker został mianowany prezesem zarządu.

Oprócz obowiązków pełnionych w Ecolab Baker zasiada również w radzie dyrektorów Target Corporation, komitecie wykonawczym rady dyrektorów National Association of Manufacturers i radzie powierniczej Mayo Clinic. Ma tytuł „trustee emeritus” fundacji National Restaurant Association Educational Foundation, jest członkiem komitetu zachęcającego do firmowej dobroczynności (CECP, Committee Encouraging Corporate Philanthropy), bierze udział w wielu lokalnych inicjatywach społecznych na terenie Minneapolis-St. Paul.

Baker uzyskał stopień licencjata z anglistyki w College of the Holy Cross w Worcester w stanie Massachusetts i zasiada w radzie powierniczej tej uczelni.

Znajdź Douga Bakera w mediach społecznościowych:

Ecolab at Pride parade

Blog Huffpost: 5 strategii tworzenia zróżnicowanej i zintegrowanej firmy

Mając na uwadze pierwszą rocznicę zobowiązania CEO Action for Diversity & Inclusion Doug Baker, prezes i CEO firmy Ecolab, udostępnił informacje o pięciu strategiach, które firma zastosowała w celu stworzenia bardziej zróżnicowanego środowiska pracy. Przeczytaj blog Bakera w witrynie HuffPost.

World Environment Day logo

Blog LinkedIn: Nie uznajemy kompromisów w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju

Prezes i CEO firmy Ecolab Doug Baker nie uznaje kompromisów w zakresie prowadzenia działalności zrównoważonej ekologicznie. Baker proponuje wyznaczanie ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, nawet jeśli nie uda się ich wszystkich zrealizować — pomoże to firmie wysunąć się na pozycję lidera, a przy okazji będzie korzystne również dla naszej planety. Przeczytaj blog Bakera World Environment Day w witrynie LinkedIn.

Doug Baker mówi o Gospodarce wodnej w Squawk Box na CNBC

Prezes i dyrektor naczelny firmy Ecolab Doug Baker niedawno wystąpił w programie Squawk Box na kanale CNBC, gdzie opowiadał o zużyciu wody i staraniach firmy Ecolab związanych z ograniczeniem zużycia wody w przemyśle na całym świecie.

Doug Baker w CBN TV

Prezes i dyrektor naczelny firmy Ecolab Doug Baker niedawno wystąpił w programie informacyjnym CNB TV (Chiny) CEO o prezesach. CEO i dyrektor naczelny China Business Network spotkał się z Bakerem, aby przedyskutować misję Ecolab, inicjatywy dotyczące wody i bezpieczeństwa żywności oraz plany rozwoju na chińskim rynku.

Pokrewne perspektywy