1. Strona główna
  2. O nas
  3. Kierownictwo
  4. Dan Schmechel
DanSchmechel_re_2013

Daniel J. Schmechel

Dan Schmechel jest dyrektorem finansowym i skarbnikiem w Ecolab Inc.

Kontakt z działem obsługi klienta

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO

Ecolab Sp. z o.o.
ul. Opolska 114, 31-323 Kraków, Polska

Dział obsługi klienta
Tel: +48 12 2616 140 | Faks: +48 12 2616 149 | Adres e-mail: dok.pl@ecolab.com

Proszę uzupełnić dane
Adres
Jak możemy się z Państwem skontaktować?
W czym możemy pomóc?

Mają Państwo wątpliwości związane z prywatnością danych? Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

 

Dan Schmechel jest dyrektorem finansowym i skarbnikiem w firmie Ecolab Inc., która jest globalnym liderem w dziedzinie technologii i usług związanych z wodą, higieną i energią, które chronią ludzi i ważne zasoby.

Wcześniej Schmechel był starszym wiceprezesem działu Services and Systems oraz pełniącym obowiązki dyrektora Ecolab Global Supply Chain, starszym wiceprezesem i dyrektorem ds. transformacji w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, starszym wiceprezesem i audytorem, a także wiceprezesem i skarbnikiem. Schmechel dołączył do Ecolab w 1995 roku jako asystent skarbnika.

Przed dołączeniem do Ecolab Schmechel zajmował różne stanowiska związane z finansami w firmie Exxon Corporation. Swoją karierę rozpoczął jako geolog naftowy w Amoco Production Company.

Schmechel jest członkiem zarządu orkiestry kameralnej St. Paul Chamber Orchestra. Wcześniej był przewodniczącym Dale Warland Singers, profesjonalnej grupy chóralnej z St. Paul w Minnesocie, a także przewodniczącym Projektu Pomocy dla Organizacji Pozarządowych; dostarczał zasoby i usługi menedżerskie dla organizacji non-profit w Minnesocie. Schmechel był również przewodniczącym Rady Konferencyjnej Skarbników Korporacyjnych.

Schmechel uzyskał stopień licencjata na Uniwersytecie Yale i stopień magistra zarządzania w Tuck School of Business w Dartmouth College.