Chafik Hilal

Chafik Hilal

Chafik Hilal obejmuje stanowiska Senior Vice President i General Manager działu Healthcare Europe w Ecolab Inc.

 

 

 

Chafik Hilal obejmuje stanowiska Senior Vice President i General Manager działu Healthcare Europe w firmie Ecolab Inc., która jest globalnym liderem w zakresie rozwiązań związanych z wodą, higieną i zapobieganiem zakażeniom oraz usług chroniących ludzkie zdrowie i kluczowe zasoby naturalne.

Chafik kieruje zespołem Healthcare Europe i opracowuje strategie rozwoju w branży ochrony zdrowia.

Hilal dołączył do Ecolab w styczniu 2018 r., a w czerwcu 2019 r. objął stanowisko Senior Vice President na rynek okręgu przemysłowego Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki (IMEA) oraz rynku IMEA.

Hilal posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu, sprzedaży i marketingu oraz zarządzaniu produktami i programami na całym świecie. Pracując dla Rockwell Collins, piastował różne stanowiska kierownicze we Francji, Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym funkcję dyrektora zarządzającego na obszar Afryki, Bliskiego Wschodu i Turcji.

Hilal uzyskał tytuł magistra studiów menedżerskich na Tippie College of Business na Uniwersytecie Iowa i stopień licencjata na University of Massachusetts Lowell. Hilal jest z pochodzenia Marokańczykiem i włada językiem arabskim, angielskim oraz francuskim.